Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Ekspertai aiškinasi padirbtų eurų kilmę

BNS 2015.09.08 13:45

Ekspertai tiria pastaruoju metu Lietuvoje aptiktas galimai suklastotų eurų kupiūras. Po maždaug kelių savaičių ekspertai turėtų pasakyti, ar Lietuvoje rasti eurai buvo pagaminti vienoje spaustuvėje, ar skirtingose vietose.

Ekspertai tiria pastaruoju metu Lietuvoje aptiktas galimai suklastotų eurų kupiūras. Po maždaug kelių savaičių ekspertai turėtų pasakyti, ar Lietuvoje rasti eurai buvo pagaminti vienoje spaustuvėje, ar skirtingose vietose.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis BNS sakė, kad, manoma, kad suklastoti eurų banknotai tikriausiai pateko iš kitų Europos valstybių. Vien praėjusią parą Lietuvos policijos įstaigos gavo dar 13 pranešimų apie galimai padirbtus eurus.

„Visos šalys, kurios įsiveda eurą, susiduria su pinigų padirbinėjimu, ne išimtis ir Lietuva“, – BNS sakė R. Matonis.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla BNS sakė, kad galimai suklastotų eurų ekspertizės išvados pareigūnams duos daugiau žinių ir padės nustatyti jų plitimo kelią.

„Pradėtus ikiteisminiu tyrimus analizuoja ir Kriminalinės policijos biuras. Ekspertizės parodys, ar vienoje spaustuvėje gaminta. Blogai, kad falsifikatai patenka į apyvartą, antra vertus, žmonės budrūs, aktyvūs, kreipiasi į policiją, registruojam daug pranešimų  Lietuva, palyginti su kitomis valstybėmis, nėra išskirtinė. Tai buvo neišvengiama. Rinkos, kurios įsiveda eurą, patrauklios nusikaltėliams“, – BNS sakė R. Požėla. Anot jo, Latvijoje buvo rasti dar didesni suklastotų eurų kiekiai.

Pareigūno teigimu, Europoje labiausiai yra paplitusios itališkos klastotės.

„Žmonės ypatingai turėtų atkreipti dėmesį į 20, 50 ir 100 eurų banknotus, nes jie labiausiai klastojami“, – sakė R. Požėla.

Lietuvoje kasmet dėl netikrų pinigų atliekama apie 500 ikiteisminių tyrimų, dabar dėl eurų klastočių jų skaičius, manoma, žymiai išaugus.

Lietuva eurą įsivedė sausio 1 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi