Verslas

2012.12.11 15:01

„Opel“ nutrauks gamybą Vokietijoje

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2012.12.11 15:01

Nuostolinga Amerikos automobilių milžino „General Motors“ bendrovė „Opel“ paskelbė, kas stabdys gamybą Bochumo įmonėje 2016 metais. Tokį žingsnį“ Opelis“ priverstas žengti dėl smarkiai susitraukusios automobilių rinkos Europoje.  

Nuostolinga Amerikos automobilių milžino „General Motors“ bendrovė „Opel“ paskelbė, kas stabdys gamybą Bochumo įmonėje 2016 metais. Tokį žingsnį“ Opelis“ priverstas žengti dėl smarkiai susitraukusios automobilių rinkos Europoje.

„Opel“ vadovai priversti pripažinti – nors esą labai stengėsi, padėties nepavyko pakeisti, birželį bendrovė taip pat sustabdė „Zefira“ modelio automobilių gamybą. Darbo vėl neteks mažiausiai trys tūkstančiai žmonių, nors Bochume po 2016-ųjų liks pardavimų centras.

„Tai sunkus sprendimas, bet automobilių paklausa labai sumažėjusi, o produkcijos net tik „Opelio“ bendrovėje, bet ir visoje automobilių pramonėje. Bet stengsimės, kad Vokietijoje,  kur mūsų įmonėse iš visi dirba 20 tūkstančių žmonių išliktų pagrindinė rinka ir mūsų gamybos pajėgumai“, – sako Thomas Sedranas, bendrovės „Opel“ vadovo pavaduotojas.

Ne tik „General Motors“ priklausančios Opel bendrovės, bet ir jos britiškosios sesės „Vauxhall“  automobiliai daugiausia parduodami Europoje, šiemet pardavimai senajame žemyne smuko 15 procentų. Europoje „General Motors“ nuostoliai šiemet gali siekti pusantro milijardo eurų ir tik 2015-aisiais tikimasi pelno.

„Automobilių pramonei sunkūs laikai, pardavimų Europoje gerokai sumažėjo ne vien dėl varganos ekonomikos būklės, automobilių pramonė turi diegti technologijų naujoves, nors dabar tai būtų didelis iššūkis“, – sako Karin Markides, Švedijos technologijų universiteto rektorė.

Europos automobilių gamintojų organizacijos duomenis, registruojamų automobilių skaičius smunka jau 13  mėnesių iš eilės, ypač Ispanijoje ir Italijoje.

Bandydamos kaip nors bristi iš krizės, bendrovės skelbia „kainų karus“, bet vis tiek turi uždaryti gamyklas, atleisti tūkstančius darbuotojų. Šiemet antras pagal dydį automobilių gamintojas Europoje „Peugeot“ uždarė įmonę Paryžiuje, atleido 14 tūkstančių žmonių. Aštuoni kiti, tarp jų „Volkswagen“, „ Fiat“ taip pat atleido darbuotojų, uždarė įmones Europoje.

Gamykla Bochume bus pirmoji Vokietijoje uždaroma įmonė po ilgų dešimtmečių, Tuo metu Vokietijos vyriausybė „Opel“ laiko svarbiausiu šalyje automobilių gamintoju, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt