Naujienų srautas

Verslas2012.12.11 11:27

HSBC pinigų plovimo skandalą užglaistys 1,9 mlrd. dolerių išmoka

LRT.lt 2012.12.11 11:27

Vienas didžiausių bankų – HSBC – paskelbė, jog nesutarimus su JAV institucijomis, kaltinančias banką pinigų plovimu, užbaigs sumokėjęs 1,92 mlrd. dolerių (8,23 mlrd. Lt).    

Vienas didžiausių pasaulio bankų – HSBC – paskelbė, jog nesutarimus su JAV institucijomis, kaltinančias banką pinigų plovimu, užbaigs sumokėjęs 1,92 mlrd. dolerių (8,23 mlrd. Lt).

Pagal vertę didžiausias Europos bankas kaltinimų išvengs ne tik sumokėjęs baudą, bet ir įgyvendinęs reformas, turinčias padėti išvengti ankstesnių klaidų, rašo naujienų agentūra AP.

„Mes prisiimame atsakomybę už praeityje padarytas klaidas, – pranešime cituojamas Stuartas Gulliveris, banko generalinis direktorius. – Mes jau sakėme, kad labai dėl to apgailestaujame, ir kartojame tai dar kartą. HSBC šiandien iš esmės skiriasi nuo organizacijos, kuri padarė tas klaidas“.

HSBC buvo kaltinamas, jog  per JAV finansinę sistemą perleido Meksiko narkotikų kartelių ir valstybių, kurioms taikomos tarptautinės sankcijos, pavyzdžiui, Iranas, lėšas. Nesusitarus taikiai, bankas būtų apkaltintas sulaužęs Banko paslapčių ir Prekybos su priešu susitarimus. 

Priduriama, kad vien 2007-2008 metais banko HSBC Meksikos padalinys į JAV persiuntė apie 7 mlrd. JAV dolerių grynais. JAV Senato komitetas yra pareiškęs, kad tokios milžiniškos grynųjų pinigų sumos neabejotinai susijusius su narkotikų karteliais.

1,92 mlrd. JAV dolerių yra didžiausia susitarimo dėl panašių kaltinimų suma Amerikoje. Birželį 619 mln. JAV dolerių baudą sumokėjo didžiausia Nyderlandų finansų grupė „ING Groep NV“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi