Verslas

2015.02.14 17:14

Tyrimas: 25 proc. Baltijos šalių gyventojų išmeta maistą

ELTA2015.02.14 17:14

Maždaug ketvirtadalis Baltijos šalių gyventojų kiekvieną savaitę išmeta maistą į šiukšlių dėžę, rodo „GfK“ neseniai atliktas tyrimas.

Maždaug ketvirtadalis Baltijos šalių gyventojų kiekvieną savaitę išmeta maistą į šiukšlių dėžę, rodo „GfK“ neseniai atliktas tyrimas.

Pasak gyventojų, jie išmeta maisto produktus dėl pasibaigusio jų galiojimo laiko, taip pat todėl, kad viso įsigyto maisto tiesiog nespėja suvartoti.

Daugiausia maisto produktų išmeta lietuviai – 32 proc. Lietuvos gyventojų kelis kartus per savaitę išmeta maistą į šiukšlių dėžę. Latviai ir estai maisto išmeta mažiau – 17 proc. Latvijos gyventojų ir 18 proc. Estijos gyventojų išmeta nesuvalgytą maistą kelis kartus per savaitę.

Tačiau Baltijos šalyse yra ir žmonių, kurie niekada neišmeta maisto, – 21 proc. estų, 29 proc. latvių ir 18 proc. lietuvių. Vertinant procentine išraiška, Estijoje daugiausia žmonių, kurie išmeta maistą vieną ar du kartus per mėnesį. Mažiausiai Estijos gyventojų – 24 proc. – išmeta maisto produktus kartą per savaitę.

Estijos maisto banko duomenimis, kasmet šalyje išmetama apie 200 tūkst. tonų tinkamo vartoti maisto, trečdalis šio maisto – apie 82 tūkst. tonų – išmetama namų ūkiuose. Tai reiškia, kad kiekviena šeima vidutiniškai išmeta 61 kg maisto produktų per metus ir vos daugiau nei kilogramą per savaitę.

Tyrime, kurį praėjusių metų spalį atliko rinkos tyrimų bendrovė GfK, dalyvavo 2222 Baltijos šalių gyventojai.