Verslas

2019.03.15 17:22

Žiniasklaida: „Google“ bus skirta trečia Europos Komisijos bauda

ELTA2019.03.15 17:22

Tikėtina, kad JAV interneto milžinui „Google“ kitą savaitę bus skirta jau trečia Europos Komisijos (EK) bauda dėl „AdSense“ reklamos platformos, tačiau šį kartą bauda bus kur kas mažesnė nei anksčiau, su EK atliekamų tyrimų susipažinusį šaltinį cituoja „Reuters“ ir „Financial Times“.

Europos Komisija 2016-aisiais pradėjo trečiąjį „Google“ tyrimą dėl įtarimų, kad paieškos variklis neleido trečiosioms šalims naudotis „AdSense“ platforma rodant „Google“ konkurentų reklamą.

EK teigimu, „Google“, kuri tuo metu buvo užėmusi 80 proc. paieškos variklių reklamos rinkos, konkurencijos taisykles pažeidinėjo ištisą dešimtmetį.

Anksčiau kovą Europos konkurencijos komisarė Margrethe Vestager žurnalistams teigė jau bebaigianti „Google“ tyrimą.

Pernai EK bendrovei skyrė rekordinę 4,34 mlrd. eurų baudą už piktnaudžiavimą savo „Android“ operacine sistema blokuojant konkurentus. Pirmoji bauda, siekusi 2,4 mlrd. eurų, „Google“ Europos Komisijos buvo skirta 2017-aisiais.

Tačiau, žiniasklaidos teigimu, bauda dėl „Ad Sense“ įmonė gali ir neatsipirkti. Kaip skelbė „Reuters“, EK jau paklausė „Google“ konkurentų, ar bendrovė nesąžiningai riboja mažesnių paieškos variklių veiklą. Jei EK sulauktų skundų, galėtų pradėti ir ketvirtą „Google“ tyrimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt