Verslas

2015.09.08 13:45

Vėjas dar sunkina Klaipėdos uosto darbą, padėtis normalizuosis tik pirmadienį

BNS2015.09.08 13:45

Šeštadienį dėl didelio vėjo laivyba Klaipėdos jūrų uoste lieka iš dalies apribota. Manoma, kad padėtis normalizuosis tik pirmadienį.

Šeštadienį dėl didelio vėjo laivyba Klaipėdos jūrų uoste lieka iš dalies apribota. Manoma, kad padėtis normalizuosis tik pirmadienį.

Klaipėdos jūrų uosto kapitono Adomo Aleknos teigimu, šeštadienio popietę vėjas nurimo iki 15 metrų per sekundę, bet bangos dar per didelės, kad locmanas galėtų išplaukti į Baltijos jūrą ir padėti įplaukti į Klaipėdą laukiantiems laivams. Tokių yra dešimt.

Dar trys dideli laivai laukia išplaukti iš Klaipėdos jūrų uosto, du – peršvartuoti.

„Išplaukė tik vienas keltas, nes keltai gali išplaukti be locmano“, – šeštadienį BNS sakė A.Alekna.

Anot jo, eismas po truputį atnaujinamas, bet kažin, ar pavyks jį iki galo normalizuoti.

„Vertiname kiekvieną laivą atskirai“, – teigė kapitonas.

Kadangi sinoptikai prognozuoja, kad sekmadienio rytą vėjas vėl sustiprės iki 23 metrų per sekundę, pasak A.Aleknos, eismas uoste greičiausiai bus normalizuotas tik pirmadienį.

Laivyba Klaipėdos jūrų uoste dėl stipraus vėjo sutriko penktadienio rytą. Dirba tik keltai, keleivius ir automobilius keliantys į Kuršių neriją.

Pagal Klaipėdos uosto taisykles, pučiant stipresniam kaip 20 metrų per sekundę vėjui, kiekvienu konkrečiu laivo plaukimo ir švartavimo klausimu sprendžia uosto kapitonas, atsižvelgdamas į oro sąlygas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.