Naujienų srautas

Verslas2015.01.02 21:03

Prekybos centrai grynųjų eurų nepritrūko

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.01.02 21:03

Sausio 1-ąją Lietuvoje įvedus eurą, didžiausiuose prekybos tinkluose grynųjų pinigų kol kas nepritrūko, o pirmą dieną – ketvirtadienį – visi tinklai dirbo be trikdžių, nors kai kurie jų – dar ne visu pajėgumu.

Sausio 1-ąją Lietuvoje įvedus eurą, didžiausiuose prekybos tinkluose grynųjų pinigų kol kas nepritrūko, o pirmą dieną – ketvirtadienį – visi tinklai dirbo be trikdžių, nors kai kurie jų – dar ne visu pajėgumu.

Bendrovės „Maxima LT“ komunikacijos vadovė Renata Saulytė teigia, kad atsiskaitymai nesutriko, nes euro įvedimui buvo ruošiamasi iš anksto, o daugiausia sumaišties buvo tarp pirkėjų.

„Dvi valiutos piniginėje (...), prie kasų žmonės stovėjo ilgiau, ilgiau žiūrėjo į čekius, ilgiau skaičiavo. (...) Viską reikėjo paaiškinti klientams, ypač senyvo amžiaus, kuriems pakankamai keblu duoti vieną valiutą, o gauti grąžą kita“, – LRT radijui penktadienį teigė R. Saulytė.

Pasak jos, kai kurie pirkėjai reikalavo grąžą atiduoti ne eurais, o litais.

R. Saulytė pabrėžė, kad eurų tinklas neprituko: „Planavome gerokai iš anksto, susiskaičiavome pagal kiekvienos parduotuvės apyvartas, kiek mums prireiks eurų, ir jų atsargomis pasirūpinome“.

Tinklo atstovė taip pat pabrėžė, kad daugiau pirkėjų pirmąją euro įvedimo dieną atsiskaitė kortelėmis: „Taip išvengdami sumaišties ir palengvindami darbą prekybos centrui“.

Vieno didžiausių Lietuvoje prekybos tinklų „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė BNS tvirtino, jog pirmąją metų dieną dirbo visos prekybos tinklo parduotuvės, jos nepritrūko grynųjų eurų.

„Pirkėjai labai domėjosi atiduodama grąža, ilgiau nagrinėjo gautą eurų kiekį, taip pat detaliai nagrinėjosi pirkimo čekius. Eurų grąžai užtekome, tačiau nors pirmomis metų dienomis pirkėjų sulaukėme panašiai tiek pat, kaip ir praėjusiais metais, jie dažniau norėjo mokėti stambiomis litų kupiūromis“, – teigė G. Bielskytė.

Prekybos tinklą „Norfa“ valdančios bendrovės „Norfos mažmena“ atstovas spaudai Darius Ryliškis BNS sakė, kad sausio 1 dieną dirbo tik trys tinklo parduotuvės, grynųjų eurų jos nepritrūko.

„Vakar pas mus dirbo tik trys parduotuvės visoje Lietuvoje. Po vieną Vilniuje, Šiauliuose ir Raseiniuose. Jokių nesklandumų dėl euro nebuvo, nes mes buvome gerai pasiruošę. Atsargos eurų buvo pakankamos, net su kaupu“, – kalbėjo D. Ryliškis.

Jo teigimu, tinklas tikėjosi, kad bus pirkėjų, kurie naudos parduotuvę kaip valiutos keityklą, pirkdami nebrangias prekes ir atsiskaitydami didelėmis kupiūromis, tačiau pirkėjų srautai buvo labai nedideli.

„Pirmoji savaitė turėtų būti, kaip ir visos savaitės po Naujųjų metų, kai pirkėjų srautas yra štilinis“, – BNS sakė D. Ryliškis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi