Verslas

2019.03.15 13:23

Gyventojus užplūdo „Swedbank“ banku prisistatančių sukčių laiškai

Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt2019.03.15 13:23

Penktadienį daug gyventojų savo pašto dėžutėse aptiko keistus laiškus neva iš „Swedbank“ banko. Bankas ragina jokiu būdu neatsidarinėti prie šių laiškų prikabintų priedų, nes jose gali būti kenkėjiškų programų.

„Gerbiamas klientas,

Vadovaujantis Apskaitos įstatymo 18 straipsniu („Oficialusis leidinys LT“ Nr. 62/2013, 30/2018) ir 12 straipsnio nuostatomis

dėl turto ir įsipareigojimų inventorizacijos ir apskaitos balanso suderinimo su faktiniu balansu („ 118/2013 ir 137/2014

oficialusis leidinys), pridedamas balanso patvirtinimo laiškas.

Maloniai prašome atsiųsti mums šį pareiškimą, tinkamai pasirašytą per 15 dienų nuo gavimo dienos, faksu arba

elektroniniu paštu.

Vadovaudamiesi gera verslo praktika, mes taip pat perdavėme tą patį pranešimą į jūsų įmonės adresą.

Tavo, Vytautas Danta“, – rašoma viename LRT.lt skaitytojo atsiųstame laiške. Šį laišką skaitytojas gavo neva iš „Swedbank“ darbuotojo el. pašto, o kad atrodytų patikimiau – gale laiško prisegtas „Swedbank“ banko pagrindinės būstinės Vilniuje adresas, kiti rekvizitai.

Tačiau „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius LRT.lt teigė, kad tai nėra banko siunčiami laiškai ir pataria gyventojams neatidarinėti jokių prie laiško prisegtų priedų ir bylų.

„Atvejį žinome, apie tai jau pranešėme savo klientams „Facebook“ paskyroje, pasidalinome informacija interneto svetainės puslapyje. Šis sukčiavimo atvejis yra klasikinis, kai prie laiško pridedama kenkėjiška programa. Tai būna daroma įvairiomis formomis, pavyzdžiui, atsiunčiamas laiškas su kvietimu kažką laimėti ar, kaip šiuo atveju, vagiamas identitetas, nes sudaromas įspūdis, kad rašo paties banko darbuotojai“, – pasakoja jis.

S. Abraškevičius teigia, kad tokius laiškus gavo daug Lietuvos gyventojų, nepriklausomai, ar jie yra „Swedbank“ klientai, ar ne.

„Su tokiais sukčiavimo atvejais susiduriame nuolat, ir tokius atvejus atidžiai stebime. Turime specialistus, kurie pamatę tokių klaidingų ar su virusais skleidėjų laiškus, juos blokuoja. Vyksta nuolatinis darbas, bet sukčiavimo formos nuolat mutuoja ir keičiasi“, – sakė jis, ragindamas gyventojus nuolat būti budrius.

Geriausia, jei kyla įtarimų, ar laiškas iš banko yra tikras, paskambinti į patį banką ir paklausti, ar laiške įvardytas darbuotojas iš tikrųjų dirba banke.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.