Verslas

2015.09.08 13:45

Lietuviai šluoja lentynas

Lietuvos parduotuvėse – geriausiais ekonomikos klestėjimo laikais nematyta pirkėjų apgultis.

Lietuvos parduotuvėse – geriausiais ekonomikos klestėjimo laikais nematyta pirkėjų apgultis.

Kai kurių prekių lentynų parduotuvių personalas nespėja pildyti, ir jos pirkėjus pasitinka tuščios. Vienas pirkėjas DELFI stebėjosi antradienį radęs tuščią pieno lentyną. „Nebebuvo paprasto pieno, buvo likęs tik ilgo galiojimo“, – stebėjosi jis.

Kiti žmonės piktinosi nuėję nusipirkti kasdienių produktų įstrigę nežmoniško ilgio eilėse, kuriose stovėjo pirkėjai su pilnais vežimėliais prekių.

„Šiomis dienomis labai perkami ilgo galiojimo produktai. Dalis pirkimo siejama su šventėmis, tačiau labiau su euro įvedimu. Aš pati šiandien dirbu parduotuvėje ir pildau lentynas, tik sukrauni prekes, ir žmonės ją iš karto iššluoja“, – DELFI sakė prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos vadovė Renata Saulytė.

Pasak jos, šiomis dienomis dirbti į parduotuves išeina visi administracijos darbuotojai. Didžiulį pirkėjų antplūdį atspindi ir skaičiai, antradienį prekybos tinkle buvo nupirkta 8 proc. daugiau prekių nei pernai tą pačią dieną.

Prekybos tinklo komunikacijos vadovė sako, kad žmonės aktyviau perka dėl kelių priežasčių: vieni mano, kad prekės brangs, o kiti tiesiog nenori pirmosiomis dienomis eiti į parduotuves, dar kiti nori išleisti turimus litus.

R. Saulytės teigimu, panašiai prieš euro įvedimą elgėsi ir Latvijos pirkėjai.

„Latviai ir estai elgėsi skirtingai. Prieš euro įvedimą estų finansinė situacija buvo sunki, buvo didelė infliacija, todėl pirkimas dėl euro buvo minimalus arba netgi mažėjantis. O Latvijoje jau buvo kitaip, ir pardavimai augo“, – kalbėjo pašnekovė.

Didžiulė pirkėjų apgultis yra ir prekybos tinkle „Norfa“.

„Didėjusius pardavimus lėmė šventės ir psichologinė įtampa dėl keičiamos valiutos. Vieni žmonės nori išleisti turimus litus, o kiti daugiau perka, nes bijo pabrangimo po euro įvedimo“, – DELFI komentavo „Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis.