Verslas

2012.12.21 11:40

Miškininkai ir verslininkai jau susirūpino eglutėmis

Nors iki Kalėdų dar daugiau nei dvi savaitės, tačiau miškininkai ir verslininkai jau susirūpino, kad pirkėjams nepritrūktų pagrindinio šios šventės akcento – žaliaskarės eglutės ar bent šakos butui papuošti.

Nors iki Kalėdų dar daugiau nei dvi savaitės, tačiau miškininkai ir verslininkai jau susirūpino, kad pirkėjams nepritrūktų pagrindinio šios šventės akcento – žaliaskarės eglutės ar bent šakos butui papuošti.

Šiaulių miškų urėdijos darbuotojai jau dairosi po miškus ieškodami žaliaskarių ir jų šakų, kurias veš į Šiaulius ir nemokamai dalins miestiečiams. Pati urėdija eglaitėmis neprekiauja. Kasmet prieš šventes į girininkijas kreipiasi nuolatiniai klientai – mokyklos, vaikų darželiai, kitos įstaigos, kurios prieš šventes ieško didesnių  eglučių.

„Visose girininkijose bus prekiaujama kalėdinėmis eglaitėmis ir šakomis, populiariausios eglaitės, kurios aukštis yra 1 metras, kaina yra 10 litų įskaitant ir PVM. Kaip ir kasmet planuojame organizuoti akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Miesto aikštėje veltui išdalijame apie 5 tūkst. kalėdinių šakų“, – sako Šiaulių miškų urėdijos miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Juozas Daunys.

Joniškio rajone netoli Žagarės eglutes auginantis verslininkas sako, žaliaskarėmis užsisodinęs apie 100 hektarų. Už ketvirtį milijono litų verslininkas įsigijo specialios technikos – kombainą, kuris per valandą nupjauna 500 eglaičių, fasavimo įrangą bei kitokios technikos, spartinančios darbą. Todėl  rudens darbymetį jau pabaigęs – į Angliją, Belgiją ir Švediją išvežė per 20 tūkst. žaliaskarių. Pasak jo, eglutės kasmet brangsta, jų kainos didėja ir užsienyje.

„Pernai gal buvo 22 litai, šiemet vidurkis yra apie 25 litus, o užsienyje labai įvairiai: kainuoja ir 30 eurų, ir 40 eurų, priklauso nuo eglės dydžio“, – teigia verslininkas Daivanas Pranciulis.

Kasmet gruodį budėjimus miškuose pradedantys girininkijų darbuotojai sako jau pastebėję, kad į priemiesčio miškus braunasi eglynus niokojantys ir savavališkai eglutes bandantys nusikirsti miestiečiai. Už savavališkai nukirstą eglutę numatyta bauda nuo 50 iki 400 litų.