Verslas

2014.12.30 17:13

Patvirtintas permokos už dujas stambiesiems kompensavimas

Kainų komisija suderino „Gazprom“ nuolaidų stambiesiems dujų vartotojams kompensavimo tvarką.

Kainų komisija suderino „Gazprom“ nuolaidų stambiesiems dujų vartotojams kompensavimo tvarką.

Vyriausybei pakeitus ankstesnį savo nutarimą, dujų kainų nuolaidą už permoką 2014-ųjų pradžioje nebuitiniams vartotojams ateinančius dvejus metus galės taikyti bet kuris gamtinių dujų tiekėjas, nesvarbu, kada ją bus gavęs iš „Gazprom“.

Anksčiau siūlyta, kad permoką galėtų kompensuoti tik gamtinių dujų tiekimo funkciją iš „Lietuvos dujų“ perėmusi „Lietuvos dujų tiekimo“ bendrovė, kurios veiklos Kainų komisija nereguliuoja, todėl ir netvirtino jos pateiktos kompensavimo tvarkos.

Nuolaida verslo klientams ir kitiems nebuitiniams vartotojams 2015–2016 m. sieks apie 20 proc. Tuo atveju, jeigu per ateinančius dvejus metus nebuitiniai dujų vartotojai nepanaudos visos numatytos nuolaidos, jos naudojimas būtų perkeliamas į 2017 m. Tokiu būdu kainų mažinimo laikotarpis būtų prailgintas, rašoma „Lietuvos dujų tiekimo“ pranešime spaudai.

„Pasirinktas papildomos nuolaidos taikymo modelis yra tinkamiausias siekiant suderinti skirtingus interesus ir perkelti naudą galutiniams vartotojams. Šis modelis Lietuvoje užtikrins labai palankias dujų kainas ateinančius dvejus metus. Tai naudinga valstybei, verslui ir šalies gyventojams“, – sakė „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

Anot „Lietuvos dujų tiekimo“, kainos nuolaida bus taikoma ir sutartis su bendrove jau sudariusiems stambiesiems vartotojams. Bendrovės gauta nuolaida siekia 281 mln. litų.