Verslas

2019.03.15 07:01

Profsąjungos ir vyriausybė nesutaria dėl viešojo sektoriaus algų kėlimo: nuskriausti liks mažiausiai uždirbantys?

Profesinėms sąjungoms ir Vyriausybei nepavyksta susitarti dėl viešojo sektoriaus atlyginimų kėlimo.

Vyriausybė kitais metais tam ketina skirti per 300 milijonų eurų. Profesinės sąjungos priekaištauja, kad vyriausybė neužtikrina, jog algos didėtų mažiausiai uždirbantiesiems. 

Penktadienį derybinė grupė renkasi į aštuntąjį – paskutinį posėdį, kitą savaitę strategijos projektą ketinama teikti vyriausybei, net jei nebus profsąjungų pritarimo.

Strategijos projekte siūloma kultūros, socialinės apsaugos darbuotojų ir ikimokyklinių pedagogų užmokestį kelti apie 15 proc., mokytojų atlyginimai kasmet turėtų didėti po dešimtadalį, o gydytojų ir slaugytojų algos turėtų atitinkamai pasiekti tris ir pusantro vidutinio darbo užmokesčio.

Tačiau profesinių sąjungų konfederacija kritikuoja, kad strategijoje neužtikrinamas mažiausiai uždirbančiųjų atlyginimų kėlimas, nes orientuojamasi į visus sektoriaus darbuotojus. Be to, vyriausybė žada per dvejus metus bazinį atlyginimą gražinti į lygį kaip prieš krizę, o vėliau kasmet jį didinti ne mažiau kaip dviem procentais.

Bet profsąjungos siūlo bazines algas kelti atsižvelgiant į infliaciją. Jie taip pat sako, kad planuojama strategija neatitinka ir kai kurių ankstesnių susitarimų, todėl jai nepritaria.