Verslas

2015.09.08 13:45

Premjeras: tarp svarbiausių darbų – naujų rinkų paieška, kova su šešėliu ir energetikos projektai

BNS, LRT RADIJAS2015.09.08 13:45

Svarbiausi kitų metų Vyriausybės darbai bus naujų rinkų paieška, kova su šešėliu, energetikos projektai, sako premjeras.

Svarbiausi kitų metų Vyriausybės darbai bus naujų rinkų paieška, kova su šešėliu, energetikos projektai, sako premjeras.

„Kitais metais laukia dideli darbai dėl naujų rinkų paieškos. Manau, kad mums yra labai svarbu dėl to, kad Lietuva yra maža, atvira šalis ir orientuota į eksportą. Taip pat vienas svarbiausių prioritetų yra kova su šešėliu – jau pradėjome diegti išmaniąją mokesčių administravimo sistemą, kuri ne tik skatins mokėti mokesčius, bet ir leis sutaupyti“, – antradienį interviu LRT Radijui sakė Algirdas Butkevičius.

Pasak Vyriausybės vadovo, kitąmet bus toliau įgyvendinami energetikos projektai – elektros jungtys su Švedija bei Lenkija, dujotiekis iš SGD terminalo į Kuršėnus.

„Taip pat bus pabaigta dujotiekio jungtis nuo Klaipėdos iki Kuršėnų. Tai leis mums pilnai apsirūpinti dujomis iš Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalo, nes šiuo metu kol kas dujų infrastruktūra pilnai neleidžia aprūpinti visą Lietuvą dujomis, jeigu negautume iš Rytų“, – kalbėjo premjeras.

Anot A. Butkevičiaus, 2015-aisiais numatoma pradėti įgyvendinti inovacijos programą, kurios lėšos bus nukreiptos į naujausių technologijų įsisavinimą. Be to, didelį dėmesį numatoma skirti emigravusiųjų skatinimui sugrįžti į Lietuvą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt