Verslas

2015.09.08 13:45

„Arvi“ grupės vadovas: sunkumus priimu kaip gyvenimo būdą

„Lietuvoje žmogus gali užsidirbti.Esant norui save realizuoti versle, reikia žinoti savo vietą, ar esi verslus. Vien norų nepakanka“, – įsitikinęs įmonių grupės „Arvi“ prezidentas Vidmantas Kučinskas. Jo kelias į lietuvišką verslą prasidėjo daugiau nei prieš du dešimtmečius, kai po studijų tuomečiame Kauno politechnikos institute sugrįžo į Kapsuką, vėliau susigrąžinusį senąjį Marijampolės vardą.

„Lietuvoje žmogus gali užsidirbti.Esant norui save realizuoti versle, reikia žinoti savo vietą, ar esi verslus. Vien norų nepakanka“, – įsitikinęs įmonių grupės „Arvi“ prezidentas Vidmantas Kučinskas. Jo kelias į lietuvišką verslą prasidėjo daugiau nei prieš du dešimtmečius, kai po studijų tuomečiame Kauno politechnikos institute sugrįžo į Kapsuką, vėliau susigrąžinusį senąjį Marijampolės vardą.

Iš pradžių V.Kučinskas dirbo meistru bei cecho viršininku audimo fabrike „Šešupė“. Vėliau su bendraminčiais ėmėsi komercijos – įsteigė siuvimo kooperatyvą.

„Siuvome, mezgėme ir prekiavome Lenkijoje. Dviejose mugėse pardavėme metų produkcijos kiekį. Konteinerius su mūsų gaminiais siųsdavome nuo Kazachstano iki Vladivostoko. Anuomet visko trūko. Mūsų kartai susiklostė patogi situacija imtis verslo. Atsirado daugiau galimybių investuoti užsienyje. Vieni rado, kuo užsiimti, kiti – ne, – verslo pradžiamokslį prisiminė V.Kučinskas. – Prieš 25 metus pirmieji Lietuvoje įsteigėme statybų kompaniją AVA. Tebeturiu bendrovės sertifikatą Nr.001“.

Anuomet susidaręs verslo partnerių branduolys neišsibarstė per du dešimtmečius.

„Iš anų laikų nė vienas niekur kitur neišėjo dirbti. Tai patys tikriausi ir, sakyčiau, neišpaikinti žmonės: Ramūnas Malinauskas, Gintaras Dulinskas, Kęstutis Bagdanavičius. Tik Juozo Urbučio nebėra tarp gyvųjų“, – pagarbiai vardijo verslo bičiulius V.Kučinskas.

Šiuo metu įmonių grupė „Arvi“ vienija apie dvi dešimtis Lietuvos ir užsienio bendrovių, kurios gamina trąšas, cukrų, pašarus, kalakutienos produktus, tvarko šalutinius gyvūninius produktus.

Bemaž kiekvienos šių bendrovių apibūdinimui tinka žodžiai „vienintelė Baltijos šalyse“.

Vienas naujausių įvykių „Arvi“ verslo veikloje – prieš du mėnesius Baltarusijoje buvo atidaryta šalutinių gyvūninės kilmės produktų perdirbimo gamykla, kurią modernizavo įmonių grupė „Arvi“.

Modernizuojant buvo pritaikyta Lietuvoje veikiančios įmonių grupei „Arvi“ priklausančios „Rietavo veterinarinė sanitarija“ patirtis.

Iki modernizavimo baltarusių gamykla galėdavo perdirbti 3–5 tūkst. tonų žaliavos, dabar – 15 tūkst., o ateinančiais metais, kai bus įdiegta antra gamybos linija, – 30 tūkst.

Baltarusijoje, kaip ir Rietave, iš mėsos perdirbimo gamyklų, ūkių ir fermų surinktos žaliavos gaminami riebalai, mėsos kaulų miltai, kurie naudojami pašarams, trąšoms bei kurui.

Kitais metais Baltarusijoje pradės veikti ir kalakutienos kompleksas. Įmonių grupės „Arvi“ indėlis – verslo planas, technologijos bei specialistai.

Netoli Lietuvos sienos esančiame komplekse bus sukurta per 200 darbo vietų.

„Arvi“ verslo partnerius užsienyje domina unikali šios įmonių grupės patirtis bei technologijos.

„Galimybių yra visada. Pavyzdžiui, Afrikoje pardavėme trąšų, po truputį tiriame kalakutienos produkcijos rinką.

Neseniai turėjome svečių iš Namibijos. Šios šalies verslininkai domisi maisto, trąšų gamyba“, – pasakojo įmonių grupės „Arvi“ prezidentas V.Kučinskas.

„Arvi“ bendrovės savo produkciją eksportuoja į Latviją, Estiją, Daniją, Belgiją, Vokietiją, Angliją, Suomiją, Švediją ir kitas Vakarų Europos šalis.

„Ieškome rinkų Tadžikijoje, Uzbekijoje, bendraujame su įvairių šalių ambasadoriais. Visuomet stengiamės kuo daugiau sužinoti apie mus dominančią šalį, renkame informaciją ir apie korupcijos lygį joje.

Darbo našumas Lietuvoje yra žymiai mažesnis nei Europoje. Amerikoje, pavyzdžiui, darbuotojai jaučia didesnę atsakomybę“, – pastebėjo V.Kučinskas.

Jis akcentavo, jog valstybė privalo verslui užtikrinti saugumą. Šito Lietuvoje V.Kučinskas pasigenda.

Apmirę Marijampolės laisvosios ekonominės zonos (LEZ) reikalai pajudėjo iš vietos, kai jos administravimo ėmėsi įmonių grupė „Arvi“.

„Šiuo metu darome daug nematomo darbo. Dėl „Rail Baltica“ atšakų, kurių neliko projekte, teko lankytis pas premjerą Algirdą Butkevičių.

Marijampolės LEZ domisi olandai, vokiečiai, kinai. Jie laukia, kol bus sutvarkyta infrastruktūra.

Neabejoju, jog pritrauksime investicijų, į Marijampolę sugrįš jaunimas, nes atsiras gerai apmokamų darbo vietų“, – teigė V.Kučinskas.

Įmonių grupė „Arvi“ per metus kultūrą ir sportą paremia milijonu litų.

„Manau, jog Marijampolė tapo daug gyvesnė nei buvo. Turime dar daug įvairių planų, kaip praturtinti marijampoliečių kultūrinį gyvenimą“, – kalbėjo V.Kučinskas.

Lietuvoje ir užsienyje klestintis įmonių grupės „Arvi“ verslas, dovanojamos įspūdingos šventės marijampoliečiams, ko gero, daugeliui sudaro lengvo ir turtingo gyvenimo įvaizdį.

„Niekada verslas nėjo sklandžiai. Tačiau sunkumus priimu kaip gyvenimo būdą. Susikaupi, mąstai. Tenka atsisakyti laisvalaikio, trūko laiko ir šeimai.

Džiaugiuosi, kad užaugęs sūnus dirba „Arvi“ versle, jame rado savo vietą“, – atviravo įmonių grupės prezidentas V.Kučinskas.