Verslas

2015.09.08 13:45

Rusija ir dar keturios buvusios sovietinės respublikos baigė kurti naują sąjungą

BNS, ELTA 2015.09.08 13:45

Rusijos ir dar keturių buvusių sovietinių respublikų vadovai baigė formuoti naują ambicingą aljansą, turintį sustiprinti šių šalių ekonominę integraciją.

Rusijos ir dar keturių buvusių sovietinių respublikų vadovai baigė formuoti naują ambicingą aljansą, turintį sustiprinti šių šalių ekonominę integraciją.

Eurazijos Ekonominė Sąjunga, kurią sudaro Rusija, Baltarusija, Kazachstanas, Armėnija ir Kirgizija, oficialiai gyvuoti pradės nuo sausio 1 dienos.

Naujasis aljansas sukurtas dabartinės Muitų sąjungos pagrindu. Numatoma, kad naujoji laisvą prekybą užtikrinsianti struktūra koordinuos savo narių finansų sistemas, reguliuos jų pramonės ir žemės ūkio politiką, taip pat darbo rinką bei transporto tinklus.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, kad naujosios sąjungos bendra ekonominė produkcija sieks 4,5 trilijonų JAV dolerių ir ji turės 170 mln. gyventojų.

Rusija bandė įtikinti ir Ukrainą dėtis prie šios struktūros, tačiau šis planas žlugo vasarį, kai po ilgų protestų buvo nuverstas buvęs šios šalies prorusiškas prezidentas, o Rusija netrukus aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį ir rytinėje Ukrainoje prasidėjo prorusiškų separatistų maištas.

A. Lukašenka: laisvo prekių judėjimo Muitų sąjungoje nebuvo ir nėra

Laisvo prekių judėjimo Muitų sąjungos viduje kaip nebuvo, taip ir nėra, pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, kalbėdamas per spaudos konferenciją Kremliuje, kur vyksta Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) viršūnių susitikimas.

„Mūsų sąjungos pliusai akivaizdūs, apie juos dabar nekalbėsiu. Vienas iš neišspręstų klausimų yra laisvo prekių judėjimo stoka – jo kaip ir nebuvo, taip ir nėra, nėra ko mums to slėpti“, – kalbėjo Baltarusijos valstybės vadovas.

Jis pridūrė, kad iki šiol Rusijos ir Baltarusijos šalys neužtikrino abiem pusėms palankių priėjimo prie valstybinių pirkimų sąlygų. „O to buvo būtina pasiekti dar nuo 2012 metų sausio 1 dienos“, – kalbėjo Baltarusijos prezidentas.

Be to, jis kaip pavyzdį pateikė situaciją Rusijos-Baltarusijos pasienyje 2014 m. rugpjūtį.

„Štai ir atsakykite į klausimą: ar šiandien tarp mūsų egzistuoja prekybos sąlygų liberalizacija“, – pareiškė A. Lukašenka.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.