Verslas

2014.12.23 16:43

Rusijos premjeras D. Medvedevas perspėja dėl gilios recesijos

BNS2014.12.23 16:43

Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas antradienį perspėjo, kad šaliai gresia „gili recesija“, jeigu vyriausybė nesilaikys savo biudžeto išlaidų planų.

Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas antradienį perspėjo, kad šaliai gresia „gili recesija“, jeigu vyriausybė nesilaikys savo biudžeto išlaidų planų.

Kalbėdamas savo partijos susitikime D. Medvedevas patikino, kad vyriausybė neatsisakys savo strateginių tikslų ir socialinių išlaidų plano. Priešingu atveju, pasak jo, Rusija gali nugrimzti į „gilią recesiją“.

„Jeigu mes iškelsime sau kuklesnius tikslus, mes rizikuojame nugrimzti į gilesnę recesiją, negu tai gali atsitikti“, – sakė D. Medvedevas, kurį cituoja agentūra „RIA Novosti“.

Krentančios naftos kainos turi neigiamos įtakos nuo energetikos priklausančiai Rusijos ekonomikai, kurią, kaip daugelis prognozuoja, kitais metais gali ištikti recesija. Vienas tokių požymių yra staigus rublio vertės kritimas. Rusijos nacionalinė valiuta yra viena silpniausių šiais metais, kartu su Ukrainos grivina netekusi beveik pusės savo vertės.

Atsakydamas į rublio kurso kritimą šalies centrinis bankas smarkiai pakėlė palūkanų normas, taip bandydamas užkirsti kelią pardavimų bumui. Praėjusią savaitę palūkanų norma buvo padidinta iki 17 procentų. Nors tai gal ir gali sustiprinti rublį, tačiau tikėtina, kad turės ir neigiamos įtakos Rusijos verslui bei namų ūkiams.

Pasak D. Medvedevo, palūkanų didinimas yra laikina priemonė ir jos bus sumažintos, vos tik rublis stabilizuosis. Šiek tiek nusistovėjus naftos kainai, antradienį pasirodė naujų rublio padėties gerėjimo ženklų. Jo vertė pakilo 2 procentais iki 54 rublių už dolerį.

D. Medvedevas taip pat pabandė apkaltinti kitus dėl Rusijos patiriamų ekonominių sunkumų.

Jis sakė, kad Rusijos ekonominė padėtis dabar yra blogesnė nei per 2008 metų krizę, nes tada mes su visu pasauliu lipome iš gilios krizės, o dabar „virtinė šalių iš esmės daro tą, kad trukdo mūsų ekonomikos plėtrai“.

Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės, pirmiausia Europoje, Rusijai įvedė virtinę sankcijų dėl jos įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos ir vaidmens Ukrainoje. Nors kai kurios sankcijos, kaip kelionių draudimas, turėjo daugiau simbolinę reikšmę, kiti apribojimai – kaip Vakarų kreditų rinkos uždarymas didžiosioms valstybinėms Rusijos bendrovėms, ekonomikai sudavė stiprų smūgį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.