Verslas

2015.09.08 13:45

Šventinės vaišės perkamos iki paskutinės minutės

ELTA2015.09.08 13:45

Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, šventinio apsipirkimo pikas dažniausiai būna likus kelioms dienoms iki švenčių. Net ir šv. Kūčių rytą, gruodžio 24-ąją, dar perkamos ir dovanos, ir maisto produktai.

Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, šventinio apsipirkimo pikas dažniausiai būna likus kelioms dienoms iki švenčių. Net ir šv. Kūčių rytą, gruodžio 24-ąją, dar perkamos ir dovanos, ir maisto produktai.

„Prieššventinį savaitgalį iš tiesų sulaukėme didžiulio pirkėjų srauto, dauguma jų pirko maisto produktus šventiniam stalui. Vieno apsipirkimo metu išleidžiama suma – pirkinių krepšelio dydis – ženkliai neaugo ir liko maždaug toks pats kaip pernai paskutinį savaitgalį prieš šventes. Vis tik šiemet, nuo savaitgalio iki Kūčių esant viena diena daugiau, tikėtina, kad dalis pirkėjų vaišių pirkimą atideda paskutinei – šv. Kūčių – dienai. Manome, kad šiais metais bendras šventinis krepšelis bus šiek tiek gausesnis nei pernai ir turtingesnis visų pirmą aukštesnės kokybės produktais“, – sako bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Populiariausių prieš šias šventes perkamų prekių šimtuke šiemet, kaip ir pernai – daug citrusinių vaisių, daržovių, ilgiau galiojančių maisto produktų maisto gamybai: konservuotų žirnelių, majonezo, mielių, miltų, kiaušinių, sviesto ir aguonų, iš kurių bus ruošiami tradiciniai lietuviški patiekalai.

Ilgiau galiojantys maisto produktai ir kitos maisto gamybai reikalingos priemonės, pavyzdžiui, įvairių formelių rinkiniai, sparčiai populiarėja jau pastaruosius kelerius metus. „Maxima“ pardavimo duomenys rodo, kad daugumą šventinių patiekalų gyventojai ruošia patys, daugiausia tai – tradiciniai lietuviški patiekalai: mišrainės, silkė ir kita žuvis, drebutiniai patiekalai, kisielius, pyragai ir pyragaičiai.

Visų patiekalų paruošti patys nesuspėję gyventojai renkasi „Maxima“ maisto gamybos meistrų paruoštus šventinius patiekalus. Populiariausi kulinarijos gaminiai – įvairios drebutinės užpiltinės, farširuotos žuvys, salotos, užkandžiai. Konditerijos skyriuose labai perkami kūčiukai, sausainiai, pyragėliai ir tortai.

Švenčių išvakarėse vis dar ieškoma ir dovanų. Perkamos knygos, žaislai, smulkūs elektronikos prietaisai, maisto ruošai skirtos prekės, suvenyrai, loterijos bilietai.

„Maxima“ jau yra skelbusi, kad šiemet šalies gyventojai daugiau dėmesio nei anksčiau ketina skirti ne patiekalų kiekiui ant šventinio stalo, bet kokybei – žada rinktis brangesnius, retesnius, kokybiškesnius produktus. Bendros planuojamos šventiniam stalui dažniausiai – nuo 100 iki 200 litų. Tai parodė lapkričio mėnesį „Maxima“ užsakymu atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa.

Šiuo metu prekybos tinklui „Maxima“ priklauso 229 prekybos centrai, o kasdien juose apsiperka daugiau nei 0,5 mln. pirkėjų, juose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.