Verslas

2014.12.22 16:47

„Cgates“ įsigijęs „East Capital“ mato tolesnes augimo galimybes Baltijos šalyse

BNS2014.12.22 16:47

56,3 mln. eurų (194,4 mln. litų) vertės sutartį dėl antros pagal dydį Lietuvos interneto ir televizijos paslaugų teikėjos „Cgates“ pirkimo pasirašiusios Estijos telekomunikacijų kompanijos „Starman“ pagrindinis akcininkas Švedijos investicijų fondas „East Capital“ ketina toliau plėstis Baltijos šalyse. Su naujų savininkų užnugariu „Cgates“ taip pat ketina tęsti plėtrą Lietuvoje.

56,3 mln. eurų (194,4 mln. litų) vertės sutartį dėl antros pagal dydį Lietuvos interneto ir televizijos paslaugų teikėjos „Cgates“ pirkimo pasirašiusios Estijos telekomunikacijų kompanijos „Starman“ pagrindinis akcininkas Švedijos investicijų fondas „East Capital“ ketina toliau plėstis Baltijos šalyse. Su naujų savininkų užnugariu „Cgates“ taip pat ketina tęsti plėtrą Lietuvoje.

„Cgates“ vadovas Paulius Dambrauskas pirmadienį spaudos konferencijoje teigė, kad sutartis pasirašyta praėjusį penktadienį, o sandoriui dar reikės gauti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos bei Konkurencijos tarybos leidimus. Anot jo, sandorį baigti tikimasi kitų metų pirmąjį ketvirtį.

„Visada žvalgomės įmonių, turinčių ambicingą valdybą ir norinčių augti. Esame suinteresuoti toliau augti ir tai gali vykti organiškai, siūlant geresnius produktus, bet augimas taip pat gali vykti per įsigijimus. Jei bus įmonių galimybių, būsime pasirengę jas išnaudoti. Kalbame ne tik apie Latviją, bet yra galimybių augti ir Lietuvoje bei Estijoje“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė „East Capital Baltic“ vadovas ir „Starman“ valdybos pirmininkas Gertas Tiivas.

Anot jo, fondo investicijų portfelyje Baltijos šalių įmonės sudaro beveik pusę visų investicijų ir fondas pasiryžęs šią dalį dar padidinti.

P. Dambrausko teigimu, „Cgates“ Lietuvoje ketina plėstis tiek organiškai, tiek įsigyjant mažesnes įmones.

„Naujo investuotojo atėjimas reiškia, kad toliau investuosime į mažesnius regioninius žaidėjus, kurie neturi pakankamai išteklių plėsti savo produktus ir pasiūlyti geras paslaugas. Toks planas yra ir jį ketiname įgyvendinti – per artimiausius metus augti organiškai ir per įsigijimus“, – spaudos konferencijoje kalbėjo P. Dambrauskas.

„Cgates“ 2007–2011 metais perėmė Marijampolės ir Alytaus kabelines televizijas bei bendrovę „Mikrovisatos TV“. Šių metų liepą įmonė įsigijo bendroves „Rakaras“ ir Ukmergės televizija.

„Starman“ vadovo Toomaso Tiivelo teigimu, po „Cgates“ įsigijimo Lietuvos ir Estijos bendrovių sinergija galėtų pasireikšti perkant paslaugas, įrangą ir plečiant produktus bei išmaniosios televizijos platformas. Anot jo, sinergijos rezultatai galėtų išryškėti po 2–3 metų.

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, „Cgates“ antrąjį šių metų ketvirtį užėmė 16,7 proc. mokamos televizijos paslaugų rinkos pagal turimus abonentus ir 14,4 proc. pagal už šias paslaugas gautas pajamas. Kabelinės televizijos ir mikrobangų daugiakanalės televizijos paslaugų rinkoje ji užėmė atitinkamai 27,8 proc. ir 30,2 proc. rinkos.

G. Tiivo teigimu, fondas sau nekelia tikslų užimti konkrečią rinkos dalyje atskirų šalių televizijos ir interneto paslaugų rinkose.

100 proc. „Cgates“ akcijų už 56,3 mln. eurų (194,4 mln. litų) „Starman“ perka iš Kipro bendrovės „Advanced Broadband“, SEB banko įmonės „SEB Venture Capital“ bei SEB pensijų fondo. „East Capital“ taip pat ketina investuoti 23 mln. eurų (79,4 mln. litų) į „Starman“ ir taip padidinti savo dalį nuo 51 proc. iki 62 procentų.

Lapkričio pabaigoje portalas eversus.lt rašė, kad kai kurie rinkos dalyviai užsiminė apie tai, kad potencialūs „Cgates“ pirkėjai įmonę galį įsigyti kartu su telekomunikacijų bendrove „Bitė“. Esą tokią galimybę diktuoja nuo 2012 metų iki dabar tarptautiniame telekomunikacijų sektoriuje vykusi konsolidacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.