Verslas

2015.09.08 13:45

Vyriausybė ketina nepritarti siūlymui dalį alkoholio akcizo skirti socialinei reklamai

BNS 2015.09.08 13:45

Vyriausybė ketina nepritarti parlamentarų siūlymui 5 proc. akcizo už alkoholį pajamų skirti prieš alkoholio vartojimą nukreiptai socialinei reklamai.

Vyriausybė ketina nepritarti parlamentarų siūlymui 5 proc. akcizo už alkoholį pajamų skirti prieš alkoholio vartojimą nukreiptai socialinei reklamai.

Dėl tai numatančio nutarimo projekto, kurį parengė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), bus sprendžiama antradienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.

Neigiamą išvadą „darbiečių“ Kęstučio Daukšio ir Vilijos Filipovičienės pataisoms teikianti ministerija tvirtina, kad įstatyme numatytiems tikslams reikėtų atseikėti daugiau kaip 42 mln. litų, o tai neigiamai paveiktų šalies biudžeto formavimą.

SAM taip pat remiasi Konstitucinio teismo 2002 m. liepos 11 d. nutarimu, numatančiu, kad tik Vyriausybė turi įgaliojimus biudžeto projekte numatyti, kiek lėšų ir kokiems tikslams turėtų būti skirta. Kadangi pajamos iš akcizo, kurio dalį socialinei reklamai ir nori skirti projekto iniciatoriai, planuojamos biudžete, anot ministerijos, „kyla abejonių“, ar siūlomos nuostatos neribotų šių Vyriausybės konstitucinių įgaliojimų.

Anksčiau Sveikatos apsaugos ministrė yra užsiminusi, jog pačiai iniciatyvai pritaria, tačiau ji suabejojo dėl siūlomų skirti lėšų dydžio.

Seimas minėtoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms yra pritaręs po pateikimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.