Naujienų srautas

Verslas2012.12.04 20:38

Europos bankų vienybei labiausiai prieštarauja Švedija

Euro zonai kuriama, bet visoms 27 valstybėms atvira bendra bankų priežiūros sistema labiausiai kliūva Švedijai, euro neturinčiai valstybei.  

Euro zonai kuriama, bet visoms 27 valstybėms atvira bendra bankų priežiūros sistema labiausiai kliūva Švedijai, euro neturinčiai valstybei.

Švedijos vyriausybė mano, kad naujasis darinys gali kliudyti toms šalims, kurios nežada prisijungti prie sistemos, o stojimo sąlygos vis dar išlieka nepakankamai priimtinos, praneša „Panorama“.

„Europos Sąjunga privalo išlikti sąjunga, neturi būti kenkiama bankų priežiūrai ir bendrai finansinių paslaugų rinkai. Tik taip užtikrinsime stabilumą ir augimą. Mūsų manymu, geriausias sprendimas yra visiškai atskirti Europos centrinio banko funkcijas – monetarinę funkciją nuo priežiūros, tik tai padarius šioje institucijoje  bus galima suteikti vienodas teises visoms valstybėms“, – sako Švedijos finansų ministras Andersas Borgas.

Švedai nepatenkinti, kad Europos centriniame banke, kuris, siūloma, iš dalies pakeistų nacionalines bankų priežiūros institucijas, sprendžiamąjį balsą turės tik euro zonos šalys – tai yra 17 valstybių iš 27. Ir nors dabar numatoma, kad kitų 10 šalių balsai negalės būti ignoruojami, švedai sako, kad vis tiek reikia visiško valstybių lygiateisiškumo.

Jie nori, kad ateityje būtų svarstoma galimybė pakeisti Europos Sąjungos sutartį – tik tuomet tai taptų realybe. Kol kas apie sutarčių keitimą ministrai nešneka – tai pernelyg ilgai užtruktų.

Lietuva pritaria naujausiems siūlymams dėl centralizuotos bankų priežiūros ir žada jai pritarti, tačiau apie stojimą į naująją sistemą kol kas nekalba.

Finansų ministrai skubos tvarka kitą savaitę šaukia dar vieną posėdį. Jis vyks likus parai iki Europos Sąjungos vadovų susitikimo, kurio pagrindinė tema taip pat – būsima bankų sąjunga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi