Verslas

2014.12.19 13:43

Atidaryta viena svarbiausių Kauno gatvių

LRT.lt 2014.12.19 13:43

Nuo šio penktadienio ryto Savanorių prospekto įkalne jau gali važiuoti automobiliai. Pavasarį įkalnės rekonstrukciją pradėję kelininkai jau užbaigė visus svarbiausius darbus. Paskutinis rekonstrukcijos etapas – naujų šaligatvių įrengimas ir aplinkos sutvarkymas – bus užbaigtas kitų metų pradžioje.

Nuo šio penktadienio ryto Savanorių prospekto įkalne jau gali važiuoti automobiliai. Pavasarį įkalnės rekonstrukciją pradėję kelininkai jau užbaigė visus svarbiausius darbus. Paskutinis rekonstrukcijos etapas – naujų šaligatvių įrengimas ir aplinkos sutvarkymas – bus užbaigtas kitų metų pradžioje.

„Šiemet dėl palankių oro sąlygų visus numatytus darbus kelių fronte atlikome 110 procentų. Šią Savanorių prospekto rangovas buvo įsipareigojęs atidaryti tik kitų metų balandžio mėnesį, tačiau viena iš socialiai atsakingiausių bendrovių – „Kauno tiltai“ – darbus spėjo užbaigti dar prieš gražiausias metų šventes, penkiais mėnesiais anksčiau nei buvo planuota. Kadangi tai jau nėra estakada, o sutvirtintas šlaitas, tikiu, jog jis tarnaus šimtą metų. Nuo šiol vairuotojams nereikės gaišti laiko važiuojant apylankomis“, – penktadienį ryte atidarant eismą įkalne kalbėjo Kauno meras Andrius Kupčinskas.

 Planai kitiems metams

 Pasak mero, Savanorių įkalnės rekonstrukcija buvo vienas iš svarbiausių šįmet Kauno miesto savivaldybės įgyvendintų infrastruktūros projektų.

 „Kartu su šįmet atliktu Jonavos ir Tunelio gatvių, Karaliaus Mindaugo ir Šiaurės prospekto bei kitų svarbių gatvių kapitaliniu remontu, Savanorių prospekto įkalnės rekonstrukcija buvo vienas iš svarbiausių darbų. Kitais metais Kaune laukia nemažesnis darbų frontas“, – pabrėžė A. Kupčinskas.

Kitais metais planuojama pradėti Raudondvario plento rekonstrukciją bei atlikti kapitalinį remontą Pramonės prospektą, K. Baršausko gatvę, Savanorių prospektą ir kitas miesto gatves.

Dovana kauniečiams

 „Rekonstrukcijos pradžioje buvo demontuotos dvi avarinės būklės estakados, o pats šlaitas sustiprintas sugręžiant tvirtus polius, o patį šlaitą apspaudžiant plokštėmis. Šioje įkalnėje buvo atlikti labai rimti darbai, tad nuo šiol ji nebekels pavojaus nei automobiliams, nei šlaito apačioje gyvenantiems kauniečiams“, – pabrėžė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Remigijus Skilandis.

„Tai tikra dovana kauniečiams ir miesto svečiams, kurie tikrai laukė šios įkalnės atidarymo. Taip kad visus kviečiam važiuoti naujai įrengta Savanorių įkalne“, – sakė Kauno vicemeras Vasilijus Popovas.

Spėjo laiku

„Dar eksploatuojant senos būklės estakadą buvo  atliktos ekspertizės ir nustatyta, jog estakada yra avarinės būklės. Buvo akivaizdžiai matomi įtrūkimai pirmoje eismo juostoje ir pats šaligatvis buvo deformuotas, taigi darbai atlikti laiku“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Pasak R. Skilandžio, dabar liko užbaigti išorinius darbus: įrengti šaligatvius, suženklinti gatvę, sutvarkyti visą aplinką.

„Džiaugiuosi, kad šiuos darbus atlieka labai stiprus rangovas, kuris pralenkė šio projekto įgyvendinimo grafikus“, – akcentavo R. Skilandis.

Savanorių prospekto įkalnės darbus atliko konkursą laimėjusi bendrovė „Kauno tiltai“. Projekto vertė siekia 9,1 mln. Lt. Darbai finansuojami ES struktūrinių fondų ir Kauno miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.