Verslas

2012.12.04 12:18

Paaugliai, pensininkai ir neįgalieji galės žvejoti nemokamai

ELTA 2012.12.04 12:18

Seimas antradienį pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktoms Mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisoms, kurios gina visuomenės interesą ir užtikrina šalies žmonių teisę į poilsį ir laisvalaikį gamtoje.

Seimas antradienį pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktoms Mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisoms, kurios gina visuomenės interesą ir užtikrina šalies žmonių teisę į poilsį ir laisvalaikį gamtoje.

Pataisos sugrąžina teisę vaikams iki 16 m., pensininkams ir neįgaliesiems nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, žvejoti visuose vandens telkiniuose ir užkerta kelią privačių vandens telkinių savininkams reikalauti didesnių mokesčių bei nepagrįstai pelnytis iš žvejybos leidimų.

Fiziniai asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą Rusnės seniūnijoje, – Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose, taip pat galės žvejoti nemokamai.

Įstatymo pataisos nustato maksimalias žūklės leidimų kainas privačiuose vandens telkiniuose, kurios negalės viršyti žvejybos leidimų kainų valstybiniuose telkiniuose.

Už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti vieną parą privačiame žuvininkystės vandens telkinyje, kuriame organizuota limituota žvejyba, arba valstybiniame žuvininkystės vandens telkinyje, į kurį išduotas leidimas naudoti žvejybos plotą ir organizuota limituota žvejyba, mokama 50 litų. Tokiu būdu nuspręsta įstatyme panaikinti galimybę vandens telkinio savininkui pačiam nustatyti mokesčio dydį už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti privačiame žuvininkystės vandens telkinyje.

Už šiuos įstatymo pakeitimus balsavo 77 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 7 parlamentarai.

ELTA primena, kad rugsėjo 11-ąją Seimas buvo atmetęs Prezidentės veto dėl Mėgėjiškos žūklės įstatymo ir nutaręs šį įstatymą priimti be pakeitimų, tačiau Prezidentė D. Grybauskaitė pasiūlė įstatymo pataisas, kurios ištaisytų įstatymo ydas.

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas tuomet siūlė Prezidentės veto nepalaikyti, kadangi, komiteto nuomone, Mėgėjų žvejybos įstatymas sudaro palankesnes sąlygas mėgėjų žvejybos plėtrai, supaprastina vidaus vandenų žuvininkystės valdymą, teisės žvejoti suteikimo tvarką, pagerina žuvų išteklių apsaugą, atkūrimą ir gausinimą.

„Aplinkos ministerija ir Žemės ūkio ministerija turi pakankamus institucinius pajėgumus, o valstybės biudžeto ir specialiųjų programų lėšos, skiriamos žuvų ištekliams atkurti ir išsaugoti, yra pakankamos, kad užtikrintų natūralios gamtinės aplinkos išsaugojimą, racionalų gamtos išteklių naudojimą, atkūrimą ir gausinimą“, – tvirtinama komiteto išvadoje.

Komitetas, nepritardamas šalies vadovės veto, taip pat atkreipė dėmesį, kad žūklės klubai vandens telkinius nuomojasi komerciniu tikslu, o tam, kad būtų saugojama upė ar į ją įveisiamos žuvys, nesiekiant iš to gauti materialinės naudos, visai nebūtina turėti leidimą naudoti žvejybos plotą.

Prezidentė D. Grybauskaitė pasirašė Mėgėjiškos žūklės įstatymo pakeitimo įstatymą pabrėžusi, kad Seimo sprendimas naudingas ne Lietuvos žmonėms, o siauroms interesų grupėms.

„Aptvertos šalies paežerės ir paupiai jau dabar piktina šalies gyventojus. Šis įstatymas dar labiau apriboja žmonių galimybes ilsėtis gamtoje, džiaugtis gamtos turtais. Tokia savivalė turi būti sutramdyta. Įstatymai turi ginti viešąjį interesą“, – sakė Prezidentė.