Verslas

2014.12.19 10:04

ES lyderiai palaimino investicijų planą

Edvardas Špokas, LRT RADIJAS, LRT.lt2014.12.19 10:04

Europos Sąjungos lyderiai palaimino Europos Komisijos parengtą investicijų planą. Jis turėtų pradėti veikti po pusmečio, kai bus parengti teisiniai dokumentai ir patvirtinti projektai, kuriems bus teikiamos garantijos.

Europos Sąjungos lyderiai palaimino Europos Komisijos (EK) parengtą investicijų planą. Jis turėtų pradėti veikti po pusmečio, kai bus parengti teisiniai dokumentai ir patvirtinti projektai, kuriems bus teikiamos garantijos.

Prieš posėdį Europos lyderiams Prezidentė Dalia Grybauskaitė išdalijo nuo sausio įsigaliosiančių lietuviškų euro monetų komplektus. Tačiau gaivinant Europos ekonomiką, tik monetų neužteks.

Nors Bendrijos lyderiai palaikė daugiau nei 300 mlrd. eurų EK parengtą investicijų skatinimo planą, tačiau kritikai sako, kad jis per daug optimistinis ir per mažai konkretus, nes realiai Srateginių investicijų fonde bus tik per 20 mlrd. eurų.

Eurobiurokratai tikisi, kad būtent šie pinigai ir garantijos pritrauks penkiolika kartų didesnes investicijas iš verslo. 

Iki sausio turi būti parengti teisiniai dokumentai, o vėliau bus tariamasi, kuriems projektams bus teikiama parama.

Lietuva jau yra pasiūliusi 24 projektus, tarp kurių ir „Rail Baltica“, „Via Baltika“, tačiau neaišku, ar jie pateks į galutinį sąrašą.

Populiariausi

Aušrinė Armonaitė
8

Verslas

2021.04.14 09:04

Armonaitė: mano nuomone, visa prekyba jau galėtų veikti

tikisi, kad visuomenė ir verslas susipažins su 2,2 mlrd. eurų planu; atnaujinta 09.22
8