Verslas

2014.12.18 19:41

Klaipėdoje atidaromas Pilies tiltas

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.12.18 19:41

Nuo penktadienio Klaipėda vėl gyvens įprastu ritmu – atidaromas iš pagrindų suremontuotas Pilies tiltas. Miesto vadovas sako to laukęs labiau nei euro įvedimo.

Nuo penktadienio Klaipėda vėl gyvens įprastu ritmu – atidaromas iš pagrindų suremontuotas Pilies tiltas. Miesto vadovas sako to laukęs labiau nei euro įvedimo.

Per Pilies tiltą eina viena svarbiausių miesto gatvių, tad jo rekonstrukcija tapo išbandymu visiems. Teko kęsti automobilių spūstis, o norintiems iš pietinės miesto dalies patekti į šiaurinę, reikėjo sukti pro tiltą, gerokai nutolusį nuo centro. Senamiestyje esančiu Biržos tiltu eismas – ribojamas. Rekonstrukcijos pabaigos nekantriai laukė visi.

40 metų neremontuotas pakeliamasis Pilies tiltas buvo gerokai susidėvėjęs. Išardę iki sijų, statybininkai aptiko, kad visi mechanizmai sutrūniję.

„Teko pakeisti visus juos naujais. Visą kėlimo mechanizmą, elektros privedimą ir eilę kitų smulkių darbų. Pervirinti visas laikančiąsias konstrukcijas, dangą. Kaip matote, visi dalykai padaryti naujai“, – sako UAB „Hidrostatyba“ valdybos pirmininkas Jonas Dumašius.

Taip pat suremontuotas pėsčiųjų tunelis, tiltas pritaikytas neįgaliesiems. Rekonstrukcija statybininkams buvo tikras iššūkis – visi darbai padaryti per devynis mėnesius – metais anksčiau nei numatyta sutartyje.

Eismas Pilies tiltu atidaromas penktadienį, septintą ryto. Vairuotojai raginami atkreipti dėmesį, kad grįžta senoji transporto eismo schema, o laikinosios juostos bus panaikintos.

„Suprantu, kad į lengvesnes sąlygas yra gerokai lengviau sugrįžti, bet vis tik eismo pokyčiai, kad kažkam neapsuktų galvos ir kad kažkas užsisvajojęs nepradėtų važiuoti pagal laikinąją schemą. Tai tiltas atsidarys, Mokyklos viadukas nusikraus ir rytoj ryte miestas pradeda gyventi pilnavertį gyvenimą, kvėpuoti pilnais plaučiais. Asmeniškai tilto laukiau labiau nei euro atėjimo“, – tvirtina Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Tilto rekonstrukcija kainavo apie 13 milijonų litų. Didžiąją dalį lėšų skyrė Klaipėdos savivaldybė, kiti pinigai – automobilių direkcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.