Verslas

2015.09.08 13:45

K. Daukšys: energetikos įmonės panoro tapti slaptomis įstaigomis

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Seimo Energetikos komisijai tenka aiškintis, kodėl energetikos įmonės LESTO, LEG ir LITGRID visus savo dokumentus panoro įslaptinti.

Seimo Energetikos komisijai tenka aiškintis, kodėl energetikos įmonės LESTO, LEG ir LITGRID visus savo dokumentus panoro įslaptinti.

Paskutiniajame posėdyje energetikos įmonių atstovai nesugebėjo paaiškinti, kas lėmė, kad ant visų dokumentų, susijusių su įmonių auditais, atsirado žyma „konfidencialu“.

„Todėl nutarta, kad iki kito komisijos posėdžio tokių žymų neturi likti, o konfidencialumas būtų taikomas tik tiems dokumentams, kurie iš tikrųjų yra nevieši, teigiama pranešime spaudai“, – teigia Seimo Energetikos komisijos pirmininkas Kęstutis Daukšys.

Dokumentai, kurie domina Seimo Energetikos komisiją ir kurie jau buvo nagrinėjami keliuose posėdžiuose, susiję su auditų, atliktų energetikos įmonėse, medžiaga.

Nepriklausomi auditoriai aiškinosi, kas lėmė, kad Lietuvos įmonės baltarusišką elektros energiją pardavinėjo kaip remtiną lietuvišką – pirkusios už 15,5 ct už 1 kwh, Lietuvoje pardavė už 29,31 ct už 1 kwh.

Auditoriai taip pat nustatė, kad įvairių energetikos įmonių teisinių konsultacijų, viešųjų ryšių paslaugos, darbuotojų pramogų išlaidos buvo įtrauktos į elektros vartotojų kainą, nors tai turėjo būti apmokėta iš įmonių pelno lėšų.

„Be to, komisija siekia išsiaiškinti, kodėl bendrovės „Lietuvos energija“ ir „Lietuvos elektrinė“ apyvartinius taršos leidimus įsigydavo brangiai, o perparduodavo kur kas pigiau“, – sako K. Daukšys.

Energetikos įmonių atstovai įpareigoti kitam komisijos posėdžiui pateikti išsamią informaciją apie audito metu nustatytus pažeidimus.