Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:36

A. Kubilius: durys Lenkijos įmonei dalyvauti VAE projekte lieka atviros

ELTA 2015.02.12 21:36

Lenkijai durys dalyvauti Visagino atominės elektrinės (AE) projekte lieka atviros, sako Premjeras Andrius Kubilius.

Lenkijai durys dalyvauti Visagino atominės elektrinės (AE) projekte lieka atviros, sako Premjeras Andrius Kubilius.

„Mes esame aiškiai pasakę, kad durys Lenkijos įmonei dalyvauti Visagino projekte lieka atviros. Tiktai norėčiau pastebėti, kad iš tiesų Lenkijos Premjeras, kalbėdamas oficialių diskusijų metu, išsakė taip pat pozityvią nuomonę apie Visagino projektą, įvardindamas, kad iš tikrųjų tai labai svarbus projektas visoms Baltijos valstybėms ir kartu, kad tai yra labai gerai, jog aiškėja visos šio projekto realizavimo teisinės aplinkybės, t. y. tai, kad Seime svarstomi visi su tuo susiję įstatymai“, – penktadienio rytą interviu radijui „Znad Wilii“ sakė Ministras Pirmininkas.

Praėjusią savaitę A. Kubilius kelių oficialių susitikimų metu Vokietijoje ir Vengrijoje turėjo progos pabendrauti su kolega Donaldu Tusku.

Pernai gruodį Lenkijos energetikos bendrovė PGE („Polska Grupa Energetyczna“) paskelbė stabdanti savo dalyvavimą Visagino AE projekte, argumentuodama jai tuo metu nepriimtinomis projekto sąlygomis ir jos turimais kitais svarbiais planais.

Kartu buvo pareikšta, jog tai dar nereiškia galutinio atsisakymo dalyvauti bendrame projekte, tačiau lenkų spauda tuomet komentavo, kad dalyvavimo stabdymas – tik mandagi atsisakymo forma.

Tiesa, gegužę pasirodė informacijos, kad Lenkijos energetikos bendrovė PGE jau svarsto galimybę sugrįžti į Visagino atominės elektrinės statybos projektą.

VAE projekto vertė siekia 17 mlrd. litų. Lietuvos dalis sudarys apie 6 mlrd. litų. Planuojama, kad jėgainės statybos prasidės 2015 metais, o veikti elektrinė pradės 2020–2021 metais.

Elektrinėje vykdomos gamybos sąnaudos sudarys po 7–10 centų už kilovatvalandę, bet dar 10–15 centų už kilovatvalandę kainuos paskolų statyboms aptarnavimas. Paskola visiškai turėtų būti grąžinta iki 2038–2040 metų.

Gruodį iš atominės elektrinės projekto pasitraukus Lenkijai, joje toliau dalyvauja Lietuva, Latvija, Estija ir strateginis investuotojas – Japonijos „Hitachi“.

Prognozuojama, kad statant Visagino AE Lietuvos įmonės gali sulaukti užsakymų, kurių vertė siektų iki 5 mlrd. litų, planuojama sukurti apie 6 tūkst. naujų darbo vietų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi