Naujienų srautas

Verslas2014.12.16 10:12

Kijevas ragina ES skirti didesnę paramą Ukrainai

ELTA 2014.12.16 10:12

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas pirmadienį per vizitą Briuselyje paragino Europos Sąjungą (ES) skirti didesnę paramą jo šaliai, skelbia „EUbusiness“.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas pirmadienį per vizitą Briuselyje paragino Europos Sąjungą (ES) skirti didesnę paramą jo šaliai, skelbia „EUbusiness“.

„Mums sunku kovoti su iki dantų apsiginklavusia branduoline valstybe“, – po susitikimo su ES pareigūnais kalbėjo premjeras A. Jaceniukas.

Rusijos intervencija į Rytų Ukrainą ir kovą įvykdyta Krymo aneksija jo šaliai reiškė 10 proc. ekonominės bazės praradimą. Bet kokiomis aplinkybėmis tai milžiniškas iššūkis, kuris dar labiau didėja patiriant spaudimą iš Briuselio dėl reformų įgyvendinimo, kalbėjo ministras pirmininkas.

Anot A. Jaceniuko, jo vyriausybė padarė, ką galėjo, tačiau, norint pergyventi šį periodą, Ukrainai reikalingos garantijos, o garantijos, anot premjero, tai – nauja finansinė pagalba.

Paklaustas, kada jis tikisi gauti šią pagalbą, A. Jaceniukas lakoniškai atsakė: „Trumpai tariant – vakar“.

28 šalis vienijanti Bendrija gruodžio 3 dieną Ukrainai pervedė 500 mln. eurų paskolą, pagal kovą pradėtą 1,6 mlrd. eurų pagalbos programą gelbėti beveik bankrutavusį Kijevą. Tarptautinis valiutos fondas skyrė Kijevui apie 17 mlrd. dolerių ir paskaičiavo, kad šaliai reikalingas papildomas 15 mlrd. dolerių finansavimas.

Tarptautinė donorų konferencija buvo iškelta svarstymui, tačiau tiksli data nenumatyta, kadangi Ukrainos partnerės reikalauja Kijevą vykdyti naujas reformas.

ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini per spaudos konferenciją su A. Jaceniuku tvirtino, kad spalį įvykę rinkimai suteikė šaliai tikrą įgaliojimą vykdyti pokyčius šalyje. Anot ES atstovės, Bendrija visada palaikys Kijevą ir nepripažins Krymo aneksijos.

F. Mogerini pridūrė, kad Europos Komisija svarsto sankcijų skyrimą asmenims, susijusiems su Krymo aneksija. Anot vadovės, jos bus parengtos ketvirtadienį, prieš ES lyderių viršūnių susitikimą.

F. Mogerini antradienį ir trečiadienį su vizitu lankysis Ukrainoje. Ji taip pat užsiminė apie galimą kelionę į Maskvą, tačiau datos nepatvirtino, tik užsiminė, kad vizitas galėtų įvykti 2015 metų pradžioje.

A. Jaceniukas pirmadienį taip pat susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu. Per susitikimą premjeras ragino Rusiją įgyvendinti rugsėjį pasirašytą paliaubų sutartį. A. Jaceniuką palaikė Vakarų aljansui vadovaujantis J. Stoltenbergas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi