Verslas

2014.12.13 19:02

EP euroskeptikų lyderis: Lietuvos prisijungimas prie euro yra klaida

BNS 2014.12.13 19:02

Europos Parlamento Euroskeptikų frakcijos lyderis Nigelas Farage'as mano, kad prisijungdama prie euro zonos, Lietuva daro klaidą.

Europos Parlamento Euroskeptikų frakcijos lyderis Nigelas Farage'as mano, kad prisijungdama prie euro zonos, Lietuva daro klaidą.

„Aš niekada nepalaikiau euro ir stebiuosi, kad jūs priartėjote prie šios valiutos įsivedimo. Euras yra trumpalaikė perspektyva, kuria susigundė jūsų politikai tikėdami, kad taps didelio klubo dalimi. Jums buvo sakoma, kad turint eurą į Lietuvą atkeliaus daugiau užsienio investicijų. Aš abejoju, kad jums buvo sakoma, jog prisijungus prie euro zonos, jūs patenkate į vieną klubą su Graikija, Italija, Portugalija, Ispanija ar Kipru. (...) Bet kas bus, kai jie pradės bėgti nuo skolų? Jūs privalėsite sumokėti jų skolas“, – šeštadienį „Tvarkos ir Teisingumo“ kongrese Vilniuje sakė N. Farage'as.

Jo teigimu, neteisinga, kad klausimas dėl euro įvedimo demokratinėje valstybėje nebuvo sprendžiamas referendumu.

„Šalies, kuri auga stabiliai, prisijungimas prie euro zonos, kuri šiuo metu smunka ir patiria infliaciją, reiškia ubagų tikėjimą. (...) Tačiau nėra taip svarbu, ką galvoju aš, ar ką galvoja jūsų valdžia. Svarbiausia, ką apie Lietuvos sprendimą prisijungti prie euro zonos galvoja žmonės. Kiekvienas, kuris tiki demokratija, manau, yra neteisinga bet kokiai šaliai atsisakyti savo valiutos, neatsiklausiant piliečių“, – teigė N. Farage'as.

Jis yra Europos Parlamento „Laisvės ir tiesioginės demokratijos“ politinės grupės, kuri vienija 48 narius, pirmininkas. Frakcijai taip pat priklauso šiais metais į EP išrinkti „tvarkiečiai“ Rolandas Paksas ir Valentinas Mazuronis.

Be to, N. Farage'as yra euroskeptiškos Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderis. Partija pasisako už Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos ir imigrantų ribojimą. Pastaruoju metu ji tampa vis populiaresnė tarp britų.

N. Farage'as taip pat ne kartą išsakė paramą Rusijos politikai, gindamas prezidentą Vladimirą Putiną ir kaltindamas Vakarus dėl situacijos Ukrainoje. Jis kritiškai pasisako dėl euro, imigrantų ir tautinių bei religinių mažumų Didžiojoje Britanijoje, palaiko lengvųjų narkotikų legalizavimo idėją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.