Naujienų srautas

Verslas2014.12.11 21:19

Krymas investicijų ieško Indijoje

BNS 2014.12.11 21:19

Krymo lyderis atvyko į Indiją kaip Rusijos prezidento Vladimiro Putino delegacijos narys, sakydamas, kad sieks pritraukti investuotojų į Maskvos aneksuotą Ukrainai priklausantį pusiasalį.

Krymo lyderis atvyko į Indiją kaip Rusijos prezidento Vladimiro Putino delegacijos narys, sakydamas, kad sieks pritraukti investuotojų į Maskvos aneksuotą Ukrainai priklausantį pusiasalį.

Maskva kovą atplėšė tą Juodosios jūros pusiasalį nuo Ukrainos, kai anksčiau šiais metais Kijeve buvo nuverstas Kremliaus palaikomo lyderio režimas ir į valdžią atėjo provakarietiška vyriausybė. Dėl tos krizės Rusijos santykiai su Vakarų šalimis pablogėjo labiausiai nuo Šaltojo karo pabaigos, o JAV ir Europa paskelbė sankcijas Maskvai.

Indija nesutinka prisidėti prie Vakarų šalių sankcijų Rusijai, o V. Putinas atvyko į Delį, siekdamas naudingų susitarimų dėl branduolinės energetikos plėtros, taip pat prekybos nafta, dujomis ir netgi deimantais su ilgamete Maskvos partnere.

Krymo lyderis Sergejus Aksionovas, kuris spalį buvo išrinktas regiono parlamento, savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ nurodė, kad atvyko į Indiją trečiadienį kaip „prezidento Vladimiro Putino vadovaujamos delegacijos narys.“

S. Aksionovas pridūrė, kad pasirašė bendradarbiavimo memorandumą su organizacija „Indijos ir Krymo partnerystė“.

Tas memorandumas yra „reikšmingas Krymui, naujam Rusijos regionui“, jis sakė valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“.

„Tas dokumentas padės ilgalaikiam ir abipusiai naudingam bendradarbiavimui įvairiose srityse – pradedant mašinų gamyba, farmacija, žemės ūkiu ir turizmu, baigiant IT, mikroelektronika ir mokslo parkų kūrimu.“

S. Aksionovas susitiko su Indijos verslo lyderiais viename prabangiame viešbutyje, siekdamas „išplėsti verslo kontaktus ir pagilinti ekonominį bendradarbiavimą“ tarp Krymo ir Indijos, sakoma Rusijos ambasados pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi