Verslas

2014.12.11 10:47

2015-aisiais bendruomenių projektams bus skiriama daugiau lėšų

ELTA2014.12.11 10:47

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vietos bendruomenių savivaldos programai 2015 metais numatė skirti 9 mln. litų. Tai milijonu litų daugiau nei iki šiol būdavo skiriama.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vietos bendruomenių savivaldos programai 2015 metais numatė skirti 9 mln. litų. Tai milijonu litų daugiau nei iki šiol būdavo skiriama.

„Tai tikrai pasiteisinusi programa, todėl manome, kad jai reikia daugiau dėmesio. Stiprinti vietos bendruomenių savimonę, sudaryti sąlygas patiems spręsti, ko reikia gyventojams, yra itin reikšminga regionų skatinimo politikos dalis. Svarbu, kad tas, kas nori pasilikti mažesnėje gyvenvietėje ar atsikraustyti į ją, rastų ten reikiamų paslaugų ir paskatų kurti savo verslą ar dirbti“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Visos Lietuvos savivaldybių atstovai ketvirtadienį susirinks Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, kad pasidalintų Vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimo patirtimi, bus aptariami 2014 metų rezultatai. Į renginį kviečiami savivaldybių atstovai, atsakingi už programos įgyvendinimą savivaldybėse, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos atstovai.

Tenkinant vietos bendruomenių viešuosius poreikius socialinėje, kultūrinėje, švietėjiškoje, aplinkosaugos ir kitose srityse, vietos bendruomenėse šiais metais jau įgyvendinta daugiau nei 1400 veiklų.

Bendruomenės šiomis lėšomis gali sutvarkyti parką, upės pakrantę, suremontuoti kultūros namus, įrengti vaikų žaidimo ar sporto aikštelę, organizuoti kursus, išleisti kraštotyrinį leidinį apie savo seniūniją ar miestelį, papildyti biblioteką knygomis, surengti bendruomenę buriančią šventę ir vykdyti kitas veiklas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.