Naujienų srautas

Verslas2014.12.11 08:50

Po OPEC ataskaitos ir JAV reiškiamo nerimo naftos kaina smunka toliau

ELTA 2014.12.11 08:50

Naftos kaina pasiekė naują žemiausią pastarųjų penkerių metų ribą po to, kai du atskiri tyrimai dar kartą atkreipė dėmesį į perteklių pasaulinėje naftos rinkoje. Apie tai praneša BBC.

Naftos kaina pasiekė naują žemiausią pastarųjų penkerių metų ribą po to, kai du atskiri tyrimai dar kartą atkreipė dėmesį į perteklių pasaulinėje naftos rinkoje. Apie tai praneša BBC.

Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) narės pateikė naują savo prognozę, kurioje nurodoma, kad ateinančiais metais naftos paklausa visame pasaulyje turėtų kristi. Savo ruožtu atskiras Jungtinių Valstijų pareigūnų atliktas tyrimas rodo, kad netikėtai kilstelėjusi šalyje žaliavinės naftos pasiūla turėtų numušti kainas.

Nuo šių metų birželio vidurio „Brent“ markės naftos kaina jau sumenko apie 43 proc.

Dar trečiadienį šios „juodojo aukso“ rūšies kaina smuko 3,61 proc. ir pasiekė 64,41 JAV dolerio už barelį.

Kainų vertinimo institucijos „Platts“ ekspertas Jorgas Montepekas (Jorge Montepeque) teigia, kad naftos kainos gali smukti ir toliau.

„Manoma, kad vidutinėje ir ilgalaikėje perspektyvoje kaina turėtų siekti 50–60 JAV dolerių už barelį, – teigė jis BBC korespondentams. – Tai reiškia, kad dabartinės kainos gali kristi ir toliau, kol pagaliau daugiau ar mažiau susibalansuos. Manau, kad ateityje išvysime kainų šuolių ar didesnių nuosmukių, tačiau laipsniškai naftos barelio vertė gali pasiekti 50–60 JAV dolerių ribą“.

Savo ataskaitoje OPEC nurodo ateinančiais metais laukianti, kad naftos paklausa gali smukti iki 28,9 mln. barelių per dieną, t. y. beveik žemiausiai per pastaruosius 10 metų. Oficialus OPEC gavybos vidurkis sudaro 30 mln. barelių per dieną, o tai reiškia, kad rinkoje bus siūloma gerokai daugiau naftos, nei jos reikės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi