Verslas

2014.12.10 20:36

Vilniaus kiemsargių šauksmas: ar kas pagalvoja, kad per Kalėdas neturėsime ką valgyti?

15min.lt 2014.12.10 20:36

Nemažai Vilniaus gatvių prižiūrinčių bendrovės „Mano aplinka“ kiemsargių baiminasi, kad Kalėdas, kaip ir pernai, jiems teks pasitikti prie tuščio stalo. Įmonės vadovas Mindaugas Strigockis tikina, kad algas už lapkritį darbuotojai tikrai gaus.

Nemažai Vilniaus gatvių prižiūrinčių bendrovės „Mano aplinka“ kiemsargių baiminasi, kad Kalėdas, kaip ir pernai, jiems teks pasitikti prie tuščio stalo. Įmonės vadovas Mindaugas Strigockis tikina, kad algas už lapkritį darbuotojai tikrai gaus.

Praėjusią savaitę į piketą susirinkę komunalinio ūkio darbuotojai teigė kiekvieną mėnesį algų laukiantys kaip išganymo. Artėjant didžiosioms metų šventėms jie bijo, kad bus, kaip pernai – Kalėdas ir Naujuosius teks pasitikti gurgiančiais pilvais.

Savo nuogąstavimus kiemsargiai išdėstė 15min.lt atsiųstame laiške.

Komunalinio ūkio darbuotojai teigia, kad dabar laukia algų už lapkritį, iki metų pabaigos su jais turėtų būti atsiskaityta ir už gruodį.

„Labai bijome, jog negausime tų pinigų, kaip buvo 2013 metais – vėlavo. Neturėsime net maisto, o juk didžiosios metų šventės artėja, pasigailėkit vargšų darbininkų. Neturime iš ko gyventi. Kai gavome atsiskaitymą už spalio mėnesį, sumokėjome skolas ir dabar laukiam atlyginimo. Bijome, kad teks badauti, – rašo kiemsargių atstovai. – Visi rūpinasi, kad gerai išvalytume, o ar kas nors pagalvoja, kad tie žmonės net neturi už ką pavalgyti?“

Anot komunalinio ūkio darbuotojų, dabar jie net neturi pinigų duonai, o apie kitus produktus nesvajoja.

Direktorius: savivaldybė žadėjo padėti

Išgirdęs darbuotojų nuogąstavimus bendrovės „Mano aplinka“ direktorius M. Strigockis 15min.lt sakė, kad už lapkritį kiemsargiai algas tikrai gaus.

„Darysime viską, kad sumokėtume ir už gruodį. Gal savivaldybė pagelbės – yra pažadėjusi“, – sakė jis, tačiau pridūrė, kad Vilniaus miesto savivaldybės atstovai pažadus atsiskaityti su bendrove laido jau ne vienerius metus.

„Po praėjusios savaitės, kai darbuotojai išėjo į gatves su profsąjungomis, visi girdėjome pažadą, kad kažkas bus daroma. Tai suteikė ir mums vilties“, – teigė jis.

Spalio mėnesio duomenimis, Vilniaus miesto savivaldybė „Mano aplinkai“ yra skolinga per 20 mln. Lt.

„Mano aplinka“ šiuo metu tvarko Vilniaus Senamiestį, Centrą, Naujamiestį ir gyvenamuosius rajonus, esančius prie Laisvės prospekto – Lazdynus, Karoliniškes, Pilaitę, Fabijoniškes, Šeškinę.