Verslas

2014.12.10 20:57

Vilniuje pradėtos naujos biokatilinės statybos

Aurelija Malakauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.12.10 20:57

Kitą šildymo sezoną Vilniuje jau dirbs dar viena nepriklausoma šilumos gamybos įmonė. Vokietijos bendrovė „Danpower Baltic“ pradeda statyti naują biokuro katilinę.

Kitą šildymo sezoną Vilniuje jau dirbs dar viena nepriklausoma šilumos gamybos įmonė. Vokietijos bendrovė „Danpower Baltic“ pradeda statyti naują biokuro katilinę.

Statybos pradžia simbolinė – iš ledo luito išlaisvinama kapsulė simbolizuoja trejus projekto derinimo metus. Toje vietoje, kur ji įbetonuojama, iki kito šildymo sezono iškils apie 3 proc. Vilniui reikalingos šilumos gaminsianti biokuro katilinė.  35 mln. litų į ją investuoja kogeneracinę elektrinę Kaune jau statanti Vokietijos bendrovė „Danpower Baltic“. „Danpower“  valdanti Hanoverio savivaldybės įmonė „Enercity“ sako sostinėje nežadanti apsiriboti vien šia nedidele katiline.

„Su partneriais iš Lietuvos – „GECO investicijos“ – jau dirbame ir prie kito projekto. Ketiname Vilniuje statyti  kogeneracinę  biokuro elektrinę, kad mažintume jūsų priklausomybę nuo importuojamo kuro“, – žada „Enercity“ valdybos pirmininkas Michaelis Feistas.

„Danpower Baltic“ su partneriu iš Lietuvos yra tarp aštuonių bendrovių, pateikusių finansinius pasiūlymus „Lietuvos energijos“ paskelbtam Vilniaus ir Kauno šilumos ūkių pertvarkos konkursui. Biokuro katilines Kaune ir Joniškyje jau pastatę vokiečių partneriai džiaugiasi galėsiantys šiek tiek atpiginti šildymą ir vilniečiams. Šiuo metu sostinėje yra tik du nepriklausomi šilumos tiekėjai, konkuruojantys daugiau vasarą, nei žiemą.

„Kaune vasarą šilumos gamybos kaina nukrenta iki 7 centų, o žiemą pakyla iki 10–12 centų“, – teigia  „GECO investicijos“ direktorius Raimondas Štreimikis.

Biokuru dabar gaminama šiek tiek daugiau kaip penktadalis sostinės šilumos. Tikimasi, kad kitąmet jo dalis išaugs dar dešimtadaliu, pastačius kelias nedideles katilines ir „Lietuvos energijos“ planuojamą galingą kogeneracinę elektrinę. Taip po kelerių metų biokuras iš šilumos ūkio beveik išstums gerokai brangesnes dujas.

Skaičiuojama, kad šiluma vilniečiams tuomet galėtų kainuoti 20–30 proc. pigiau, nes biokuras yra vos ne du kartus pigesnis už gamtines dujas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt