Verslas

2015.02.12 21:36

TV3 nutraukė sutartį su R. Janutienės laidomis

  Televizija TV3 nutraukė sutartį su laidų „Kodėl?“ ir „Paskutinė instancija“ kūrėjais. Abi laidas veda Rūta Janutienė, kurios laidos TV3 neparodė praėjusią savaitę.    

Televizija TV3 nutraukė sutartį su laidų „Kodėl?“ ir „Paskutinė instancija“ kūrėjais. Abi laidas veda Rūta Janutienė, kurios laidos TV3 neparodė praėjusią savaitę.

DELFI susisiekus su R. Janutiene, žurnalistė teigė, kad TV3 nutraukė sutartį ne su ja, o su laidos prodiuseriu: „Ne su manimi nutraukė sutartį, o su prodiuseriu - visų laidų, net ir su trečia pagal gerumą „Kodėl“ laida“.

Pasiteiravus, ar laidos kūrėja žino, kodėl televizijos iniciatyva buvo nutraukta sutartis, ji sakė negalinti komentuoti.

„Tikrai negaliu komentuoti sutarties aplinkybių, bet tai, kas buvo mums pritaikyta, galėjo būti pritaikyta visiems likusiems prodiuseriams. Aš gavau el. laišką, kuriame buvo paaiškinta kodėl, bet negaliu šitų dalykų komentuoti“, - kalbėjo žurnalistė. R. Janutienė pabrėžė, kad sutarties sąlyga, pagal kurią buvo nutraukta sutartis, jos nuomone, buvo pritaikyta „selektyviai“.

Apie ateities planus kitose televizijose „Paskutinės instancijos“ kūrėja dar nekalba: „Tikrai dabar neplanuoju, man tai buvo netikėta, nemaniau, kad taip toli nueis ta istorija su prezidentės biografiją“.

 Televizija nekomentuoja

TV3 programų direktorius Jurgis Jefremovas komentuoti susidariusią situaciją atsisako. Jo teigimu, televizija pranešimą spaudai išplatins penktadienį.

Primename, praėjusį ketvirtadienį TV3 televizijos eteryje turėjo pasirodyti „Paskutinės instancijos“ laida apie prezidentę Dalią Grybauskaitę - eterio ji neišvydo.

R. Janutienės laidos, kuri neišvydo eterio, anonse buvo teigiama, kad apie prezidentės valdymo ypatumus kalbės buvęs Seimo narys Arūnas Valinskas. „Buvau vienas iš daugelio, kurių pokalbių išklotinės atsidurdavo ant prezidentės stalo“, - anonse prasitaria A. Valinskas. Taip pat užsimenama, kad laidoje bus rodomos D. Grybauskaitės asmeninės biografijos detalės.

TV3 atstovai tikina, kad laida senais reportažais buvo pakeista dėl įmonės viduje galiojančio etikos kodekso. Pasak TV3 etikos sekretoriaus Sigito Babiliaus, laida, kaip visuma, „turėjo per daug netikslumų“.

Tuomet R. Janutienė teigė, kad pirmą kartą per karjerą susidūrė su cenzūra.

Spalio mėnesį laida apie politikų pokalbių įrašinėjimus turėjo pasirodyti ir LNK eteryje, tačiau laida nebuvo ištransliuota, o televizija atsisakė komentuoti priežastis.

Laidas „Kodėl?“ ir „Paskutinė instancija“ kuria VšĮ „Nataiva“, įregistruota 2009 m. „Sodros“ duomenimis, įstaigoje dirba du asmenys.