Verslas

2014.12.09 20:38

ECOFIN posėdyje vyravo Europos ekonomikos skatinimo klausimai

ELTA2014.12.09 20:38

Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdyje Briuselyje antradienį pasiektas politinis sutarimas dėl Tarybos reglamento, kuriuo nustatyti ex ante įnašai į Bendrąjį pertvarkymo fondą.

Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdyje Briuselyje antradienį pasiektas politinis sutarimas dėl Tarybos reglamento, kuriuo nustatyti ex ante įnašai į Bendrąjį pertvarkymo fondą.

Pasak posėdyje dalyvaujančio Lietuvos finansų ministro Rimanto Šadžiaus, šis susitarimas – tai dar vienas svarbus žingsnis ES bankų sąjungos sukūrimo link.

Fondas, kuris pradės veikti nuo 2016 metų, bus finansuojamas Bankų sąjungoje dalyvaujančių valstybių narių bankų sektoriaus įnašais. ECOFIN posėdyje, pasak Finansų ministerijos pranešimo, taip pat buvo apsikeista nuomonėmis dėl Europos Komisijos pristatyto 315 mlrd. eurų investicijų plano, kuriuo siekiama paskatinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą Europoje. Planą sudaro trys dalys: naujas Europos strateginių investicijų fondas bus garantuojamas viešosiomis lėšomis siekiant pritraukti privačias investicijas; patikimas projektų srautas ir techninė pagalba užtikrins, kad investicijos būtų nukreiptos ten, kur jų labiausiai reikia; toliau bus gerinama investicinė aplinka.

„Šiandien aptarėme konkrečias investicijų Europoje skatinimo priemones, tačiau taip pat svarbu užtikrinti, kad naujas planas ne konkuruotų, o papildytų egzistuojančias ES biudžeto programas“, – sakė ministras R. Šadžius.

ECOFIN posėdžio metu pirmininkaujanti šalis informavo apie esamą situaciją dėl pasiūlymo, kuriuo įgyvendinamas tvirtesnis bendradarbiavimas finansinių sandorių mokesčio srityje. Taip pat buvo apsikeista nuomonėmis dėl Europos Komisijos pateiktų ekonominės valdysenos peržiūros rezultatų, strategijos „Europa 2020“ peržiūros, Europos Komisijos pristatytos 2015 m. Įspėjimo mechanizmo ataskaitos ir 2015 m. Metinės augimo apžvalgos. Posėdyje buvo išklausyta ir Audito Rūmų ataskaita dėl 2013 metų biudžeto įgyvendinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt