Verslas

2015.02.12 21:38

EK pristatė bendros Europos viziją

Europos Komisija paskelbė planą, kaip įsivaizduoja tolesnę Europos Sąjungos integraciją finansų, biudžeto ir ekonomikos srityse.  

Europos Komisija paskelbė planą, kaip įsivaizduoja tolesnę Europos Sąjungos integraciją finansų, biudžeto ir ekonomikos srityse.

Pirmiausia turėtų būti sudaryta galimybė labiau suartėti eurą turinčioms valstybėms, mano Europos komisija. Priduriama, kad tai nekelia grėsmės Europai susiskaldyti. 

„Šis projektas nurodo, kokios yra silpniausios ekonominės ir pinigų sąjungos veikimo sritys ir kokioms sritims ateityje reikės skirti daugiau dėmesio. Kai kurios šalys ragins Bendrijoje įdiegti didesnę drausmę, kitos sakys, kad reikia daugiau solidarumo. Pagrindinė šiandienos dokumento žinia ta, kad reikia ir vieno, ir kito. Reikia, kad didėtų ir solidarumas, ir disciplina, tuomet ekonominė ir pinigų sąjunga bus patikima. Iš tiesų, mūsų planas yra ambicingas, bet kas daugiau, jei nei Komisija, pateiks tokį ambicingą projektą“, – įsitikinęs Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso.

Komisija siūlo tris pakopas, kurias įveikiant po daugiau nei penkerių metų galėtų pradėti veikti atskiras euro zonos šalių biudžetas. Kai kurios valstybės naujo biudžeto idėjai apskritai nepritaria. Komisija teigia, kad eurą turinčioms šalims privalo būti sudaryta galimybė labiau susijungti, nes tik bendra politika užtikrins valstybių stabilumą. Briuselio politikai sutinka, kad kai kurios naujovės reikalaus pakeisti europines sutartis, o tai Itin sudėtingas ir ilgai trunkantis procesas, praneša „Panorama“.

Kai kurių valstybių atstovai nepatenkinti, kad Briuselio institucijos kuria darinius, neturinčius konkretaus turinio, todėl šiame Komisijos siūlyme tikimasi rasti daugiau detalių, kas kaip ir kodėl turėtų būti keičiama. Pirmasis Komisijos siūlymas dėl centralizuotos bankų priežiūros, pasirodęs rudens pradžioje, sukėlė daug neaiškumų, pirmiausia, kaip ne euro zonos šalys galėtų dalyvauti naujoje sistemoje.