Verslas

2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė ragino Turkiją skatinti dvišalę prekybą

BNS 2015.09.08 13:45

Su oficialiu vizitu Turkijoje viešinti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ragino plėsti dvišalę prekybą, akcentavo būtinybę stiprinti verslininkų bendradarbiavimą.

Su oficialiu vizitu Turkijoje viešinti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ragino plėsti dvišalę prekybą, akcentavo būtinybę stiprinti verslininkų bendradarbiavimą.

Susitikusi su Turkijos prezidentu Racepu Tayyipu Erdoganu Lietuvos vadovė pabrėžė, kad Turkija – svarbi Lietuvos ir NATO sąjungininkė, kurios vaidmuo ypač reikšmingas viso regiono stabilumui. Anot jos, abi valstybės patiria panašius saugumo iššūkius, todėl remia viena kitos pastangas užtikrinti savo ir visos Europos saugumą. Turkija palaikė Lietuvą siekiant ilgalaikių kolektyvinės gynybos garantijų NATO viršūnių susitikime Velse. Taip pat dalyvauja Vilniuje veikiančio NATO energetinio saugumo centro veikloje ir yra prisidėjusi prie Baltijos šalių oro policijos misijos, teigiama Prezidentūros pranešime.

D. Grybauskaitės teigimu, Lietuvos ekonominis interesas – skatinti dvišalę prekybą su Turkija, kuri yra 16 pagal dydį ekonomika pasaulyje, turinti 80 milijonų vartotojų rinką. Per šių metų pirmąjį pusmetį Lietuvos eksportas į šią šalį išaugo 27 procentais. Naujas abipuses verslo galimybes atveria Aziją su Baltijos jūrą jungiantis greitasis konteinerinis traukinys „Vikingas“, bendradarbiavimas inovacijų, IT, lazerių, energetikos, gyvybės mokslų ir mokslinių tyrimų srityse.

Šalies vadovė taip pat išsakė paramą Turkijos ES integracijos procesui. Per mūsų šalies pirmininkavimą 2013 metų antrojoje pusėje atidarytas regioninės politikos derybinis skyrius.

Prezidentė Turkijos vadovui padovanojo meninę gintaro kompoziciją, lietuviškų sūrių rinkinį ir šokoladinių konditerijos gaminių, taip pat perdavė Lietuvos totorių bendruomenės dovaną – paveikslą, kuriame pavaizduota Kauno mečetė.

Prezidentė per oficialią ceremoniją padėjo gėlių prie pirmojo Turkijos prezidento Mustafos Kemalio Atatiurko paminklo.

Antradienį D. Grybauskaitė Stambule atidarys dvišalį Lietuvos ir Turkijos verslo forumą, į kurį atvyks 22 įmonių atstovai.

Vizito metu bus pasirašyti du Lietuvos ir Turkijos susitarimai: memorandumas dėl bendradarbiavimo eurointegracijos srityje ir deklaracija, kuria įsteigta Bendra ekonomikos ir prekybos komisija.

Lietuvos prezidentės vizitas yra trečiasis užsienio valstybės vadovo vizitas Turkijoje, pareigas pradėjus eiti naujajam šios šalies prezidentui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.