Verslas

2015.02.12 21:38

Aptarė kiaulių maro vakcinos kūrimo galimybę

ELTA 2015.02.12 21:38

Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai, pirmadienį susitikę su Europos Komisijos nariu Vyteniu Povilu Andriukaičiu, aptarė afrikinio kiaulių maro grėsmę.

Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai, pirmadienį susitikę su Europos Komisijos nariu Vyteniu Povilu Andriukaičiu, aptarė afrikinio kiaulių maro grėsmę.

Komiteto nariai atkreipė dėmesį, kad vienintelis realus būdas kovai su šia liga yra vakcinos paieška. Jų nuomone, turi būti imamasi bendrų mokslininkų pastangų, tiek Europos Sąjungos, tiek Rusijos, Baltarusijos, Kanados, kad būtų atrastos priemonės šiai ligai įveikti. Kol tai nebus padaryta, Lietuvai liks sunki užduotis saugant Europos Sąjungą nuo šios ligos plitimo.

V. P. Andriukaitis pažadėjo aptarti vakcinos kūrimo galimybes su Europos Komisijos nariu, atsakingu už mokslinius tyrimus ir inovacijas, ir dėti visas pastangas, kad realūs rezultatai šioje srityje būtų pasiekti.

Susitikime dalyvavęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Jonas Milius informavo, kad, nepaisant visų priemonių, kiaulių maro grėsmė išlieka dėl kaimyninių šalių veiksmų. VMVT duomenimis, Baltarusijoje užsikrėtusios kiaulės nėra naikinamos, bet perdirbamos į maisto produktus, kurių plitimo Lietuvos teritorijoje praktiškai neįmanoma sustabdyti.

Aptariant Rusijos embargo maisto produktams pasekmes, dėmesys buvo koncentruotas į naujų rinkų paieškos problematiką. Iškelta mintis, kad derybas dėl trečiųjų šalių rinkų galėtų vykdyti Europos Sąjunga visų savo narių vardu, o ne kiekviena šalis atskirai.

Susitikimo dalyviai palietė ir vaikų mitybos klausimus, iš kurių aktualiausias – tiesioginė maisto iš ūkininkų ūkių tiekimo galimybė. Tokiu būdu ir ūkininkai lengviau realizuotų savo produkciją, ir vaikai gautų sveiką bei šviežią maistą. V. P. Andriukaitis sutiko su Kaimo reikalų komiteto narių nuomone, kad šis klausimas turėtų būti svarstomas ir Europos Sąjungos lygiu.

Lietuvoje viešintis už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Komisijos narys V. P. Andriukaitis pirmadienį Seime susitiko ir su Seimo Pirmininke Loreta Graužiniene.

V. P. Andriukaitis ketina susitikti ir su kitais Lietuvos valdžios atstovais, taip pat su pramonės, smulkiojo ir vidutinio verslo, transporto, žemės ūkio, švietimo, mokslo, profsąjungų atstovais.

Lietuvos deleguotas eurokomisaras sakys kalbą Užsienio reikalų ministerijos rengiamoje konferencijoje „2015-ieji – Europos metai vystymuisi. Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo patirtis“.