Verslas

2014.12.05 12:22

Pinigų už neįvykusias „Freshtravel“ keliones likimą spręs teismas

ELTA2014.12.05 12:22

Vilniaus apygardos teismas ir Vilniaus apylinkės prokuratūra areštavo visą veiklą sustabdžiusios UAB „Freshtravel“ turtą, įskaitant ir daugiau kaip pusę milijono litų, surinktų „Freshtravel“ vardu už kelionių operatoriaus organizuotas, tačiau nebeįvyksiančias keliones.

Vilniaus apygardos teismas ir Vilniaus apylinkės prokuratūra areštavo visą veiklą sustabdžiusios UAB „Freshtravel“ turtą, įskaitant ir daugiau kaip pusę milijono litų, surinktų „Freshtravel“ vardu už kelionių operatoriaus organizuotas, tačiau nebeįvyksiančias keliones.

Kai „Freshtravel“ paskelbė apie nemokumą ir veiklos sustabdymą, nuolaidų kuponų portalus Beta.lt ir Grupinis.lt valdanti bendrovė „Cherry Media LT“ buvo įšaldžiusi daugiau nei 577 tūkst. litų kelionių organizatoriui mokėtinų sumų.

„Cherry Media LT“ gavo Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria, taikant laikinąsias apsaugos priemones, areštuotas visas „Freshtravel“ priklausantis kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas, vertybiniai popieriai, turtinės teisės, piniginės lėšos, įskaitant ir įšaldytąsias „Cherry Media LT“ sąskaitoje. Šis areštas galioja, iki kol teismas nuspręs, ar iškelti bankroto bylą „Freshtravel“. Iki šiol dėl bankroto bylos iškėlimo į teismą yra kreipęsi du asmenys.

Vilniaus apylinkės prokuratūra taip pat priėmė nutarimą areštuoti „Cherry Media LT“ saugotas lėšas, kurios pagal sutartį turėjo būti sumokėtos „Freshtravel“. Lėšos areštuotos iki 2015 m. gegužės 28 d., kol vykdomas Generalinės prokuratūros tyrimas dėl galimai neteisėtos „Freshtravel“ veiklos. Prokurorai tyrimą pradėjo po to, kai į juos kreipėsi Valstybinis turizmo departamentas, prašydamas ištirti galimai neskaidriai „Freshtravel“ vykdytą veiklą ir lėšų panaudojimą.

Advokatų kontoros „MAQS Law Firm“ advokatas Laimonas Markauskas tikina, kad pritaikius teismo areštą piniginės lėšos yra visiškai saugios.

„Teismui ir prokurorams priėmus sprendimą areštuoti lėšas, niekas kitas, jokie antstoliai, negali tiesiogiai į jas pretenduoti. Net ir iškėlus bankroto bylą bankroto administratorius lėšas paskirstytų visiems kreditoriams, tarp jų ir vartotojams, vadovaudamasis galiojančiais įstatymais“, – sako teisininkas.

„Freshtravel“, dirbusi su prekės ženklu „Plius Travel“, lapkričio 14 d. paskelbė nemokumą ir veiklos sustabdymą. Po šio paskelbimo 1326 keliautojai neišvyko į „Freshtravel“ organizuotas keliones, reklamuotas portaluose Beta.lt ir Grupinis.lt.

Iš viso nuo kelionių organizatoriaus „Freshtravel“ veiklos nukentėjo daugiau nei 2300 žmonių, taip pat įvairias paslaugas bendrovei teikusios įmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.