Naujienų srautas

Verslas2014.12.05 11:37

Intelektinės nuosavybės apsaugai – daugiau nei 2 mln. litų

ELTA 2014.12.05 11:37

2014 m. intelektinės nuosavybės projektams vykdyti skirta rekordinė 2,140 mln. litų suma. Ūkio ministerija skaičiuoja už šiuos pinigus parėmusi 72 išradimų patentavimo ir 24 dizaino registravimo projektus.

2014 m. intelektinės nuosavybės projektams vykdyti skirta rekordinė 2,140 mln. litų suma. Ūkio ministerija skaičiuoja už šiuos pinigus parėmusi 72 išradimų patentavimo ir 24 dizaino registravimo projektus.

2014 m. intelektinės nuosavybės paraiškų ministerija gavo beveik dvigubai daugiau nei prieš metus. Daugiausia paraiškų pateikė verslas (92), mažiau – mokslo ir studijų institucijos (11). Kaip ir ankstesniais metais, daugiau paraiškų (76 proc.) yra susijusios su išradimų patentavimu, mažiau (24 proc.) – su kuriamų gaminių dizainu.

„Pastaruoju metu Lietuvos verslas ir mokslas vis daugiau rūpinasi intelektinės nuosavybės apsauga. Šiemet verslas yra itin aktyvus teikdamas patento paraiškas. Pastebime, kad verslas išties nori apsaugoti pagal patentą sukurtus produktus ir technologijas ir išlikti konkurencingas žaidėjas rinkoje, todėl tikimės teigiamų rezultatų inovacijų plėtros srityje“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Tarp finansuojamų projektų savo išradimus sėkmingai patentavo UAB „Ars Lab“, sukūrusi elektroninę nosį, galinčią nustatyti mėsos ar žuvies šviežumą, MB „Alovita“, sukūrusi inovatyvią medicininę ir slaugos lovą, UAB „Elinta“, gavusi patentą visame pasaulyje dėmesio sulaukusiam išradimui „Rubbee“ – elektrinei dviračio pavarai, ir kitos įmonės.

Nors 2014 metų kvietimas teikti paraiškas gauti paramą išradimų patentavimo ir dizaino registravimo projektams vykdyti jau baigėsi, Mokslo inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir toliau priima prašymus dėl patento paraiškų paieškos Europos patentų tarnyboje.

Pagal susitarimą su Valstybiniu patentų biuru ir Europos patentų tarnyba, Europos patentų tarnyba atlieka išankstinę išradimų technikos lygio paiešką pareiškėjams, pateikusiems patento paraišką Valstybiniam patentų biurui. Tokia paieška suteikia galimybę gauti informaciją dėl išradimo patentabilumo ir spręsti dėl tolesnių patentavimo veiksmų ar išradimo komercinimo.

Siekdama paskatinti mažąsias ir vidutines įmones bei mokslo ir studijų institucijas naudotis šia Europos patentų tarnybos teikiama paslauga, MITA yra numačiusi joms apmokėti iki 95 proc. paieškos mokesčio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi