Verslas

2014.12.03 14:43

Pagauk, jei gali: aviatoriaus apgavystėmis susidomėjo Seimas

Liucija Zubrutė, LRT.lt 2014.12.03 14:43

Trečiadienį Seimo Ekonomikos komitetas į uždarą posėdį pasikvietė kelių institucijų atstovus, norėdamas išsiaiškinti, kas trukdo užkirsti kelią aviacijos versle įsisukusių ir apie 15 mln. skolingų verslininkų Razgaičių machinacijoms.

Trečiadienį Seimo Ekonomikos komitetas į uždarą posėdį pasikvietė kelių institucijų atstovus, norėdamas išsiaiškinti, kas trukdo užkirsti kelią aviacijos versle įsisukusių ir apie 15 mln. skolingų verslininkų Razgaičių machinacijoms.

Po LRT.lt atlikto žurnalistinio tyrimo, kurio metu buvo atskleista pilotų ruošimu užsiimančių įmonių apgavysčių schema, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis inicijuos Aviacijos įstatymo pakeitimus. Jų pagrindu aviacijos mokyklų vadovų ir kitų susijusių asmenų būtų pareikalauta įrodyti nepriekaištingą reputaciją.

„Pateikiau siūlymą, kad asmenys – vadovai, akcininkai, valdybų nariai, stebėtojų nariai, komisijų pirmininkai – negalėtų gauti leidimo užsiiminėti tokia veikla, jei neturėtų nepriekaištingos reputacijos“, – pakeitimus apibūdina Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas R. Žemaitaitis.

Jo teigimu, jei Aviacijos įstatymo pakeitimai būtų priimti operatyviai, Civilinės aviacijos administracija (CAA), kilus įtarimams, turėtų svertų sustabdyti naujų pilotų ruošimo mokyklų steigimą, ir su Razgaičiais susijusios įmonės, dabar bandančios pradėti naujus verslus, licencijos negautų.

„Mėginsiu tai padaryti dar gruodžio mėnesį. Gal pavyktų pateikti iki Kalėdų, o gal ir skubos tvarka priimti. Dabar per 2–3 savaites man turi pateikti reikiamą medžiagą“, – aiškina Seimo narys.

Pastebėjus apie tai, jog nesąžiningi aviatoriai savo pavardę gali paslėpti po kitais asmenimis ar įmonėmis, R. Žemaitaitis teigia esantis įsitikinęs, kad tokį apgaulingą dokumentų tvarkymą greitai „patvarkytų“ FNTT.

„Tokį labai greitai „patvarkytų“. Čia yra FNTT kompetencija ir, manau, tas [sąsajas – LRT.lt] pavyktų įrodyti. Gal tai ir truktų kažkiek laiko, bet tai įrodoma“, –  mano R. Žemaitaitis.

Norėtų privalomo studentų draudimo

Ekonomikos komiteto posėdyje dalyvavęs CAA Personalo ir licencijavimo skyriaus vedėjas Stasys Čivilis pasiūlė, kad aviacijos mokyklų studentai būtų apdrausti nuo neįvykdytų verslininkų pažadų.

„Studentai būtų apsaugoti. Keli Seimo nariai diskutavo, nes tokiu atveju gali kilti mokymų kainos, kurios dabar, palyginus su kitomis Vakarų šalimis, Lietuvoje yra maždaug trečdaliu mažesnės. Todėl reikia panagrinėti kitų šalių praktiką“, – sako S. Čivilis.