Verslas

2014.12.03 13:51

Premjeras: Panemunės tilto statybai numatyta skirti 25 mln. litų

ELTA2014.12.03 13:51

Panemunės tilto Kaune statybai iš valstybės biudžeto kitais metais numatyta skirti 25 mln. litų.

Panemunės tilto Kaune statybai iš valstybės biudžeto kitais metais numatyta skirti 25 mln. litų.

„Kitais metais numatyta skirti 15 milijonų iš viršplaninių pajamų ir 10 milijonų – iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, tikiuosi Seimas tam pritars“, – apie Panemunės tilto finansavimą sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasak Vyriausybės vadovo, šiemet Panemunės tiltui buvo numatyta 10 mln. litų, iš jų 5 mln. jau skirti, dar 5 mln. bus pervesti sausį.

Socialdemokratai pažymi, kad Panemunės tilto projektu aktyviai rūpinosi ir Seimo LSDP frakcijos narės Birutė Vėsaitė ir Orinta Leiputė, taip pat kiti socialdemokratai.

„Nuolat apie pinigų trūkumą šiai statybai kalbantys konservatoriai, pradėję šį projektą, nesugebėjo ankstesnėje kadencijoje sudaryti sutarties tarp Vyriausybės ir Kauno miesto savivaldybės, kokiomis dalimis tilto statybos bus finansuojamos. Nenumačiusi finansavimo šaltinių ir proporcijų Kauno valdžia tiltą sugriovė, išsprogdino, o tuomet prikišamai ėmė reikalauti lėšų. Ligi šiol garsiai šaukiama, kad biudžete Panemunės tiltui nenumatoma nė lito. Tuo metu Kauno meras Andrius Kupčinskas, reklamuodamasis kauniečiams, tiltą žadėjo pastatyti 2015 metais“, – pareiškė socialdemokratai.

Jie primena, kad tilto statybai buvo galima skirti 45 mln. litų. „Tokia suma Vyriausybė Kauno miesto savivaldybei padidino skolinimosi limitą. Tačiau Kauno savivaldybės vadovas, užuot išnaudojęs progą tesėti pažadus, Panemunės tilto statybai teskyrė 12 mln. Lt. Likusius išnaudojo kitoms reikmėms“, – sakoma socialdemokratų pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.