Naujienų srautas

Verslas2014.12.02 15:42

Parlamentarams antruoju kartu įtiko „Sodros“ biudžetas

ELTA 2014.12.02 15:42

Antrojo svarstymo metu Seimas nubalsavo teigiamai už patobulintą kitų metų „Sodros“ biudžeto projektą. Ypatingos skubos tvarka dėl jo priėmimo bus balsuojama gruodžio 4 dieną.

Antrojo svarstymo metu Seimas nubalsavo teigiamai už patobulintą kitų metų „Sodros“ biudžeto projektą. Ypatingos skubos tvarka dėl jo priėmimo bus balsuojama gruodžio 4 dieną.

Už patobulintą projektą balsavo 67 parlamentarai, prieš – 16, susilaikė 5, o biudžetu labiausiai piktinosi konservatorių ir liberalų frakcijos. Projektą pristatęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Laisvūnas Bartkevičius teigė, kad po lėšų perskirstymo „Sodros“ deficitas kitąmet bus sumažintas iki 535 mln. litų, o visiškai subalansuoto biudžeto galima tikėtis nebent 2017 metais. Iki to laiko, anot L. Bartkevičiaus, papildomas lėšų poreikis „Sodrai“ bus dengiamas skolintais pinigais.

Anot Rimanto Jono Dagio, Vyriausybė atliko tik techninius pakeitimus biudžetinėse eilutėse ir visiškai neatsižvelgė į Seimo siūlymus beveik 1 mlrd. litų „Sodros“ patiriamų išlaidų, pavyzdžiui pensinio fondo kompensavimą, perkelti į valstybės biudžetą.

„Niekuo nepatobulintas šitas įstatymo projektas. Pakoreguoti techniniai skaičiai vieno milijono ribose, dvylikos milijardų litų dydžio biudžete. Mes pasakėme, kad milijardas litų turi būti perkelta į valstybės biudžetą, tai atsisakyta padaryti“, – parlamente kalbėjo R. Dagys.

Anot viceministro, Vyriausybėje šie pasiūlymai buvo svarstomi, tačiau laikantis fiskalinės drausmės, „valstybės biudžetą nuspręsta palikti tokį, koks jis yra dabar“.

Po pirmo svarstymo Seime, SADM patobulino biudžeto projektą ir perskirstė „Sodros“ lėšas – nuo 2,9 iki 3,4 mlrd. litų nuspręsta didinti asignavimus šios ministerijos vykdomiems socialinio užimtumo projektams, papildomus 102 mln. litų skirti pagal darbo sutartis dirbančių biudžetininkų atlyginimų kėlimui. Papildomi 2,6 mln. litų numatyti neįgaliųjų socialinei integracijai.

Socialinei paramai – išmokoms vaikams, mokiniams, tikslinėms dotacijoms, socialinės globos įstaigų išlaikymui, būsto nuomos dalinei kompensacijai – kitąmet numatoma išleisti 2,7 mlrd. litų, dar 463 mln. litų turėtų atsieiti darbo politikos įgyvendinimo priemonėms. Atlikus korekcijas po pirmojo svarstymo Seime, šildymo, karšto ir šalto vandens išlaidų kompensacijoms mokėti numatyta skirti beveik 175 mln. litų.

Numatomos kitų metų „Sodros“ pajamos – 11,185 mlrd. litų, o išlaidos – 11,72 mlrd. litų. Planuojama, kad išlaidos pajamas vis dar viršys 535,4 mln. litų. Iš valstybės biudžeto sunkmečiu sumažintoms senatvės pensijoms kompensuoti buvo siūloma skirti beveik 180 mln. litų, taip pat dar beveik 14 mln. iš iždo norima skirti „Sodros“ 2014-2015 mokėtinų paskolų padengimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi