Verslas

2014.12.02 08:57

Vaistinių asociacija nori, kad farmacininkai dirbtų ilgiau

BNS2014.12.02 08:57

Vaistinių asociacija siekia, kad būtų panaikinta išimtis, numatanti vaistininkams 36 darbo valandų savaitę ir 35 dienas kasmetinių atostogų.

Vaistinių asociacija siekia, kad būtų panaikinta išimtis, numatanti vaistininkams 36 darbo valandų savaitę ir 35 dienas kasmetinių atostogų.

Kaip rašo „Lietuvos rytas“ tvarka, apibrėžianti farmacininkų darbo laiką, buvo nustatyta 2003-iaisiais Vyriausybės nutarimais. Tačiau Vaistinių asociacija teigia, kad dabar jau retoje vaistinėje gaminami vaistai, tad lengvatos nebereikalingos. Panaikinus išimtis daugiau dirbsiantys vaistininkai esą galėtų ir daugiau užsidirbti, sumažėtų ir vaistininkų stygius.

Pasak Vaistinių asociacijos pirmininkės Elenos Kvedarienės, 2003-iaisiais ir anksčiau farmacininkų darbas buvo sunkesnis. „Tada rengiant nutarimus buvo atsižvelgta į argumentus, kad visose vaistinėse buvo gaminami vaistai, tad darbuotojai susidurdavo su chemine tarša. Dabar yra vos 70 vaistinių, kuriose gaminami vaistai, o kitose tik parduodami pramoniniu būdu pagaminti preparatai“, – aiškino E.Kvedarienė. Asociacijos vadovė stebėjosi – vaistininkų darbo savaitė trumpesnė už chirurgų, greitosios pagalbos gydytojų, kurie kasdien iš tiesų susiduria su protine ir emocine įtampa.

Vaistinių darbuotojų profesinė sąjunga stoja piestu prieš tokius argumentus. Pasak jos atstovų, farmacininkų darbas sudėtingas, atsakingas, tad jie patiria emocinę ir protinę įtampą. Profesinę sąjungą palaiko ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Farmacijos specialistas – tai paskutinė grandis tarp gyventojo ir sveikatos specialistų, todėl jam tenka didelė atsakomybė sprendžiant dėl vaistų vartojimo susijusias sveikatos problemas, parenkant pacientui konkretų preparatą pagal recepte nurodytą bendrinį pavadinimą. Jei farmacijos specialistui kyla abejonių, jis turi kreiptis į vaistus paskyrusį gydytoją ir, jei reikia, pasitikslinti dėl recepto išrašymo“, – aiškino SAM Farmacijos departamento Vaistinių ir farmacijos specialistų skyriaus vedėja Miglė Domeikienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.