Verslas

2014.12.01 19:19

Kaltinimais besisvaidančiai Rusijai – akibrokštas iš Baltarusijos

DELFI.lt2014.12.01 19:19

Dviejų šalių prekybinius santykius ir toliau temdo europietiškų prekių įvežimo iš Baltarusijos į Rusiją problema. Baltarusija tvirtina neturinti įgaliojimų nutraukti produkcijos iš ES tranzitą, praneša rbc.ru.

Dviejų šalių prekybinius santykius ir toliau temdo europietiškų prekių įvežimo iš Baltarusijos į Rusiją problema. Baltarusija tvirtina neturinti įgaliojimų nutraukti produkcijos iš ES tranzitą, praneša rbc.ru.

Uždraustos produkcijos įvežimo problema buvo aptarta „Rosselchoznadzor“ vadovo Sergejaus Denkverto ir Baltarusijos žemės ūkio ir maisto viceministro Igorio Brylo susitikime, pranešė Rusijos kontrolės įstaigos spaudos tarnyba.

Ji taip pat pažymėjo, kad šalys nesusitarė dėl augalinės produkcijos tranzitinių partijų judėjimo per Muitų sąjungos valstybių teritorijas. S. Denkvertas sakė, kad per pastaruosius trejus metus neišspręstos problemos, susijusios su institucijos prižiūrimos produkcijos, importuojamos iš Baltarusijos į Rusiją, saugumu.

„Rosselchoznadzor“ nurodė, kad į 43 laiškus, kuriuose buvo prašoma atlikti tarnybinius patikrinimus dėl nustatytų „konkrečių gyvūninės kilmės produkcijos tiekimo pažeidimų“, Rusijos veterinarai iš Baltarusijos kolegų gavo tik penkis atsakymus.

Situacija paaštrėjo Maskvai įvedus ekonomines sankcijas Vakarams. „Rosselchoznadzor“ pažymėjo, kad Baltarusija ėmė tiekti į Rusiją ne tik dideles produkcijos apimtis, bet ir prekes, kurių anksčiau neeksportavo. Tarnybos darbuotojai aptiko didelius mėsos, vaisių ir daržovių kiekius, kurie negalėjo būti įvežti į Rusiją.

„Aptinkama ir ukrainietiškų sūrių, tiekiamų kaip baltarusiška produkcija“, – pareiškė veterinarijos tarnybos atstovai. Rusijos specialistai nurodė, kad „be kita ko, smogiama sąžiningų Baltarusijos gamintojų reputacijai, kadangi kaip baltarusiška eksportuojama ukrainietiška pieno produkcija dažnai falsifikuojama pridedant augalinių riebalų“.

Rusijos tarnyba netiki, kad Baltarusijos muitininkai nežinojo, jog mėsos produkcijos iš Brazilijos tranzitas per Europos Sąjungos teritoriją yra uždraustas. „Juo labiau, jie praleisdavo produkcijos, kuri toliau keliavo kaip tariamai braziliška, partijas. „Rosselchoznadzor“ ekspertai nustatė, kad iš tikrųjų ši produkcija buvo pagaminta Europos Sąjungos šalyse – Vokietijoje, Nyderlanduose ir Lenkijoje“, – pažymima „Rosselchoznadzor“ spaudos tarnybos pranešime.

Rusijos pusė konstatavo, kad ir toliau iš Baltarusijos teritorijos į Kazachstaną tęsiamas augalinės produkcijos tranzitas nepaisant leidimo tai daryti tik per pasienio kontrolės postus, esančius ant Rusijos valstybinės sienos. Baltarusija toliau tvirtina neturinti įgaliojimų neleisti augalinės kilmės produktams iš Europos tranzitu keliauti per Rusijos teritoriją. Rusijos delegacijos atstovai paprašė iki 2014 metų gruodžio 1 dienos pateikti oficialią Minsko poziciją ginčytinų klausimu.

Kadangi Rusiją, Baltarusiją ir Kazachstaną vienija Muitų sąjunga, iki šiol krovinių srautai tarp šių šalių muitinėse nebuvo tikrinami. Nuo lapkričio 24 dienos Rusija sustiprino iš Baltarusijos įvežamos augalinės produkcijos kontrolę, nuo šios dienos Rusijos pasieniečiai tikrina visus sunkvežimius, įskaitant ir tranzitinius.

Aleksandras Lukašenka stebisi iš Baltarusijos į Rusiją keliaujančios produkcijos tiekimo apribojimais. „Mane šiandien Rusijos valdžios elgesys ne šiaip sau stebina, o liūdina. Kas čia per elgesys?!“, – pareiškė Baltarusijos prezidentas ir pagrasino „sureaguoti“, jeigu situacija nesikeis.

Rusijos kontrolės tarnyba uždraustų prekių iš ES reeksportu taip pat įtaria Ukrainą ir Juodkalniją.

www.DELFI.lt
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.