Verslas

2014.11.30 22:21

Renovacija įstrigo dėl balkonų

Asta Kažukauskienė, Tomas Kavaliauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.11.30 22:21

Klaipėdoje daugiabučio namo renovaciją sustabdė ginčas dėl balkonų. Gyventojai tikina, kad suremontuoti senųjų nebeįmanoma, todėl buvo priversti įrengti naujus. Daugiabučių modernizavimo programą įgyvendinanti agentūra tai vertina kaip naują statybą ir nesutinka šių darbų finansuoti.

Klaipėdoje daugiabučio namo renovaciją sustabdė ginčas dėl balkonų. Gyventojai tikina, kad suremontuoti senųjų nebeįmanoma, todėl buvo priversti įrengti naujus. Daugiabučių modernizavimo programą įgyvendinanti agentūra tai vertina kaip naują statybą ir nesutinka šių darbų finansuoti.

Baigti renovaciją namo Klaipėdoje gyventojai tikėjosi iki žiemos šalčių, tačiau prieš porą mėnesių darbai sustojo. Projekto administratorius sako, kad neįveikiama problema tapo balkonai. Namas statytas septintajame dešimtmetyje, balkonai seniai kelia grėsmę, kai kurie gyventojai net užmūrijo įėjimus į juos.

Pirminiame namo renovacijos projekte buvo numatyta balkonus remontuoti, tačiau pradėjus darbus paaiškėjo, kad tai – nebeįmanoma.

„Tik pastačius pastolius, pradėjus patį pirmą balkoną bandyti tvarkyti, pastebėjom, kad jo laikančios sijos rankomis traukiasi laukan. Tada buvo sudaryta komisija ir buvo užaktuota, kad šitų balkonų eksploatavimas yra negalimas“, – sako namo bendrijos pirmininkas, projekto administratorius Sigitas Remėzas.

Naujos konstrukcijos balkonams papildomai reikia 174 tūkst. litų. Gyventojai tikėjosi juos gauti lengvatinėmis sąlygomis, kaip ir kitiems renovacijos darbams. Tam teigia gavę ir pirminį Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) pritarimą.

„Taip – mes kreipėmės su prašymu į BETA agentūrą, kur gavome pritarimą, kad namo fasado modernizavimui papildomai yra skiriama 174 tūkst. Ten nebuvo konkrečiai nurodyta, kad balkonams, bet, kaip žinom, balkonas yra fasado dalis“, – sako S. Remėzas.

„Sutikimas buvo duotas priemonei, kuri numatyta investicijų plane ir sutartyje su rangovais. Balkonų remontas – OK, o naujų balkonų statyba – nefinansuojama priemonė, – situaciją komentuoja Eglė Pliuskuvienė, BETA atstovė. – Nei teisinė aplinka neleidžia to daryti, nei, ypač turint omenyje griežtas ES taisykles, Struktūrinių fondų lėšų panaudojimo taisyklės. Suprantama, kad agentūra to padaryti negali“.

Daugiabučių namų atnaujinimo programą įgyvendinančios agentūros atstovė sako,a Gabri kad panašiai buvo Telšiuose ir Alytuje – gyventojai ten balkonus įsirengė savo lėšomis. Klaipėdiečiams, anot jos, taip pat reikėtų ieškoti kitų finansavimo šaltinių.

Tačiau namo bendrijos narys Eugenijus Vaičius teigia, kad tarp gyventojų yra labai daug pensininkų, kurie neturi lėšų susimokėti, o bankai kredito jiems negali dėl menkų pajamų.

Nematydami išeities namo gyventojai rengiasi kreiptis į teismą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.