Naujienų srautas

Verslas2014.11.27 17:50

D. Pavalkis: pedagogų algų didinimas yra ilgalaikis prioritetas

ELTA 2014.11.27 17:50

Nuo Naujų metų dešimtadaliu, arba apie 200 litų, didėja darželių auklėtojų atlyginimai. 32 litais didinamas mokinio krepšelis. 2015 metais jis sudarys 3380 litų, arba 980 eurų.

Nuo Naujų metų dešimtadaliu, arba apie 200 litų, didėja darželių auklėtojų atlyginimai. 32 litais didinamas mokinio krepšelis. 2015 metais jis sudarys 3380 litų, arba 980 eurų.

„Kitų metų valstybės biudžeto projektas palankus švietimui. Finansavimas auga 47 mln. litų, iš jų 30 mln. skiriami auklėtojų algoms didinti. Tačiau to nepakanka. Atsižvelgiant į mokytojų darbo sudėtingumą ir svarbą visuomenei, būtina gerinti pedagogų darbo apmokėjimo sąlygas, atkurti iki krizės buvusią situaciją ir svarstyti tolesnio pedagogų darbo užmokesčio didinimo galimybes. Turi būti tobulinama ir pati darbo apmokėjimo sistema, kad ji motyvuotų siekti gerų darbo rezultatų ir būtų užtikrinta ugdymo kokybė. Finansavimo ir pedagogų algų didinimas yra ilgalaikis mano ir ministerijos prioritetas“, – sakė švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis.

Švietimo ir mokslo ministerija siūlo nuo kitų mokslo metų pakelti minimalią pedagogų tarnybinių koeficientų ribą iki vidurkio ir palaipsniui didinti atlygio koeficientą. Papildomai 2015–2016 metais tam reikėtų per 100 mln. litų.

Taip pat svarstyti Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymai, kaip užtikrinti stabilesnį mokytojų darbo krūvį ir užmokestį mažėjant mokinių skaičiui.

Nuo 2016 metų siūloma taikyti naują ugdymo finansavimo metodiką – keičiant mokinio krepšelį klasės krepšeliu. Tai leistų užtikrinti adekvatų ugdymo finansavimą, mažėjant mokinių skaičiui ir mokytojų darbo krūviui. Kitąmet nauja metodika būtų išbandoma kai kuriose savivaldybėse.

Pristatytos galimybės įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, užtikrinantį stabilesnį pedagogų darbo krūvį ir užmokestį.

Nuo 2015 metų veiks fondas, užtikrinantis socialines garantijas pedagogams, dėl pensinio amžiaus ar kitų priežasčių paliekantiems švietimo sistemą. Tam numatyta 6 mln. Lt.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, vidutinis mokytojų bruto (ikimokestinis) darbo užmokestis 2014 metų II ketvirtį sudarė 2 640 litų ir buvo 284 litų (arba 12 proc.) didesnis nei vidutinis darbo užmokestis šalyje arba 177 litų (arba 7,2 proc.) didesnis nei vidutinis darbo užmokestis valstybės sektoriuje. Tačiau pastebėtina, kad dėl mažėjančio mokinių skaičiaus darosi vis sunkiau suformuoti pilną mokytojo darbo krūvį, todėl dalies mokytojų atlyginimai yra mažesni.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi