Verslas

2015.09.08 13:45

Stiprinamas Lietuvos ir Armėnijos verslo bendradarbiavimas

ELTA 2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį Vilniuje bendradarbiavimo memorandumus pasirašė Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Armėnijos vystymosi agentūra (ADA) bei kitos abiejų šalių įmonės ir organizacijos.

Ketvirtadienį Vilniuje bendradarbiavimo memorandumus pasirašė Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Armėnijos vystymosi agentūra (ADA) bei kitos abiejų šalių įmonės ir organizacijos.

Anot LKP prezidento Roberto Dargio, dabartiniai Armėnijos ir Lietuvos verslo ryšiai nėra smarkiai išplėtoti, tačiau esant dabartinei geopolitinei situacijai, abiejų šalių verslininkai yra suinteresuoti naujų rinkų paieška.

„Tai pirmas Lietuvos ir Armėnijos verslo forumas, tikiuosi, jis nebus paskutinis, – kalbėjo R. Dargis. – Laikai dabar yra labai turbulenciniai, pasikeitimų vyksta labai daug ir Lietuvos pramonininkams yra labai svarbu išplėsti savo eksporto horizontus. Kiekviena šalis, kuri šiandien gali būti mums įdomi, yra labai svarbi. Šioje vietoje Armėnija užima įdomia ekonominę ir geografinę vietą – kaimynystė su Artimaisiais Rytais ir šalimis, kurios nepatenka į mūsų tradicines rinkas gali būti labai įdomios ir geros perspektyvos Lietuvos verslui“.

Pasak R. Dargio, didžiausias potencialas Armėnijoje slypi informacinių technologijų ir paslaugų teikėjams, tačiau galimybes plačiau veikti šioje šalyje turi ir tradicinių pramonės šakų atstovai – baldų, tekstilės ir kitų. Armėnus Lietuvoje labiausiai domina maisto pramonės, žemės ūkio, farmacijos, informacinių technologijų ir alternatyvios energijos sritys. Tai atsispindi ir pasirašytuose memorandumuose: glaudžiau bendradarbiauti be LKP ir ADA taip pat sutarė Armėnijos „Meridian“ deimantų apdirbimo laisvoji ekonominė zona (LEZ) bei Kauno, Kėdainių ir Marijampolės LEZ. Su Armėnijos verslo rėmimo fondu „Enterprise incubator foundation“ bendradarbiauti panoro Kauno „Technopolio“ mokslo ir inovacijų parkas bei Visorių technologijos parkas. UAB „Baltic optical disc“ bendradarbiavimo memorandumą pasirašė su armėnų „LLC Arenergo“. Susitarimą taip pat pasirašė ir Lietuvos žemės ūkio rūmai bei Armėnijos žemdirbių asociacija.

Kitąmet Armėnija taps oficialia Rusijos inicijuotos Muitų sąjungos nare, kuri nuo 2015 m. sausio 1 d. vadinsis Eurazijos Ekonomine Sąjunga. Paklaustas ar toks sprendimas nesutrukdys Jerevanui glaudžiau bendradarbiauti su ne tik su Lietuva, bet visa Europos Sąjunga (ES), Armėnijos ambasadorius Ara Aivazianas teigė, kad narystė Rusijos dominuojamoje struktūroje yra racionalus pasirinkimas, jokiu būdu nereiškiantis, kad Armėnija išsižada eurointegracijos ar verslo ryšių su Bendrija.

„Nuo pat nepriklausomybės mes vystėme subalansuotą užsienio politiką (...) Stojimas į Eurazijos muitų sąjungą nėra civilizacinis pasirinkimas, mes save laikome europietiška tauta, netgi daugiau – Armėnija yra viena, kur prasideda Europa, nes esame pirmoji krikščioniška pasaulio valstybė. Stodami į Eurazijos sąjungą mes neatsisakome savo bendradarbiavimo su Europos Sąjunga. Priešingai mes jį plėsime visose įmanomose srityse. Džiaugiuosi, kad Lietuva tapo pirmąja šalimi, jaugsiančią Armėniją su ES“, – kalbėjo ambasadorius.