Naujienų srautas

Verslas2015.02.14 17:32

R. Dargis: reikia įvertinti, kokį poveikį MMA didinimas turės regionams

ELTA 2015.02.14 17:32

Valdančiosios daugumos ketinimai didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) iki 1 tūkst. litų turės poveikį daugiausia darbo vietų turinčioms šakoms, tai yra maisto pramonės gamyba, tekstilė ir baldai, sako Pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, penktadienį susitikęs su Seimo Pirmininku Vydu Gedvilu.  

Valdančiosios daugumos ketinimai didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) iki 1 tūkst. litų turės poveikį daugiausia darbo vietų turinčioms šakoms, tai yra maisto pramonės gamyba, tekstilė ir baldai, sako Pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, penktadienį susitikęs su Seimo Pirmininku Vydu Gedvilu.

Todėl, jo nuomone, reikia įvertinti, kokias pasekmes turės tai mūsų konkurencingumui ir, visų pirma, eksportui. "Kalbėjome apie tai, sutarėme, kad susėsime dar diskutuoti", - po apsilankymo pas naują Seimo vadovą sakė jis žurnalistams.

R. Dargio nuomone, MMA didinimas turėtų skirtingą poveikį didiesiems miestams ir regionams, kur gali paliesti ypač smulkiąsias įmones.

„Reikia įvertinti ir kokias pasekmes miesteliams turės darbo vietų praradimas, ar tai padės miesteliams atsigauti, ar pablogins situaciją. Tai klausimas, apie kurį reikės šnekėti. Buvo sutarta, kad dėl to reikės diskutuoti“, – teigė R. Dargis.

Pasak jo, su naujuoju Seimo Pirmininku buvo kalbama ir apie imigracijos politiką. „Lietuvoje visai jos nėra ir yra nediskutuojama, nors mes puikiai žinome mūsų ateitį Lietuvoje, žinome, kokia demografija mūsų laukia“, – pažymėjo R. Dargis.

Jeigu nedarysime tam tikrų principinių sprendimų, jo nuomone, galime susilaukti labai problemiškos padėties ne tik dėl to, kad žmonių skaičius sumažės, bet ir dėl to, kad pasikeis jų struktūra, turėsime daug žmonių, kuriuos reikės išlaikyti.      

Būsimai Vyriausybei vadovausiantis socialdemokratas Algirdas Butkevičius sako, kad yra modeliuojami keli variantai dėl galimo minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimo.

„Tikslas yra suformuluotas 1 tūkst. litų, kad būtų minimali mėnesinė alga, yra ir 1100 litų, keli variantai modeliuojami. Noriu pasakyti, kad ateinančią savaitę aš turiu susitikimus su Pramonininkų konfederacija ir tą pačią dieną su Smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos tarybos nariais, nes vieni sako, kad nėra jokių pavojų, kiti mano, kad yra tam tikros grėsmės. Bet aš manau, kad rasime sutarimą su visais. Aišku, mums svarbiausia viešieji finansai, kad tikrai jie nebūtų išbalansuoti, bet, aš manau, grėsmių nebus“, – penktadienį po susitikimo su koalicijos partneriais žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Paskirtojo Premjero nuomone, didinant MMA galėtų būti taikomos kitos mokesčių lengvatos. „Viena iš lengvatų galėtų būti investicijoms, kurios yra daromos iš pelno į materialines vertybes, kas kuria pridedamąją vertę, darbo vietas ir garantuoja kapitalo grąžą, taikyti pelno mokesčio nulinį tarifą“, – sakė A. Butkevičius.

Jo nuomone, reikėtų skatinti investicijų pritraukimą iš išorės ir paskatinti vidaus investavimą, nes matome, kad komerciniuose bankuose tiek juridinių, tiek fizinių asmenų indėliai auga.

„Tai didžiulis ekonominiu požiūriu ženklas, kad niekas neinvestuoja, o tiesiog yra laukimo būsenoje“, – sakė A. Butkevičius. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi