Verslas

2015.02.12 21:36

Dėvėtos prekės – galimybė provincijos verslui

Dėvėtų drabužių parduotuvės Lietuvos provincijoje išstumia ne tik naujais apdarais prekiaujančius verslininkus, bet ir batų, maisto, baldų, bižuterijos ar galanterijos pardavėjus. 

Dėvėtų drabužių parduotuvės Lietuvos provincijoje išstumia ne tik naujais apdarais prekiaujančius verslininkus, bet ir batų, maisto, baldų, bižuterijos ar galanterijos pardavėjus.

Panevėžyje dėvėtais drabužiais imta prekiauti net buvusioje bibliotekoje. Nedarbo kamuojama Aukštaitijos sostinė garsėja ypatinga dėvėtų prekių parduotuvių gausa. Miesto savivaldybės pateikiamais duomenimis, iš 3500 pagal patentą dirbančių panevėžiečių didžioji dalis verčiasi prekiaudami dėvėtas drabužiais. Tad nenuostabu, kad tokios parduotuvės jau baigia okupuoti miesto centrą, išstumdamos ne tik naujais drabužiais, batais, bet ir baldais, papuošalais ar net kvepalais prekiaujančius verslininkus.

Geriausi nuomininkai

Panevėžietis verslininkas Jonas Gvazdauskas, verslui nuomojantis prekybos plotus, LŽ teigė, kad prekiaujantieji naudotais daiktais – bene patikimiausi nuomininkai, su kuriais nekyla problemų dėl atsiskaitymo.

„Dėvėtų drabužių prekeiviai, kurie iš manęs nuomojasi net 400 kvadratinių metrų prekybos plotą, pritraukia itin daug žmonių. Atėję naršyti ir ieškoti tinkamų dėvėtų drabužių, klientai užsuka pasidairyti ir kitokių prekių“, – aiškino J. Gvazdauskas. Verslininkas sakė, kad anksčiau šiame prekybos ir verslo centre buvo baldų parduotuvė, bet šioji bankrutavusi, o prekyba dėvėtais drabužiais klesti.

Kelioms Panevėžyje įsikūrusioms turgaus prekyvietėms vadovaujanti Lietuvos turgaviečių asociacijos vadovė Aldona Janavičienė įsitikinusi: jei tik Panevėžio turguose būtų leista prekyba drabužiais iš antrų rankų, ši verslo rūšis kaipmat visai išstumtų prekybą naujais drabužiais. „Esame išsikėlę tikslą į centrinę Panevėžio turgavietę neįsileisti dėvėtos aprangos prekių ir taip padedame išsilaikyti naujų drabužių pardavėjams“, – teigė A. Janavičienė.

Aplink turgų sukurta itin daug dėvėtų prekių krautuvių. „Jų prekyba išstūmė baldų, statybinių medžiagų, namų apyvokos reikmenų parduotuves. Bendraudama su daugybe naujais gaminiais prekiaujančių verslininkų girdžiu, kad šie tikisi gyvuoti tik iki šių Kalėdų, kai dar šiek tiek suaktyvėja prekyba, o daugiau esą nebeišgyvens. Tad tikėtina, kad jų vietoje irgi įsikurs dėvėtų prekių parduotuvės ir jų Panevėžyje bus dar daugiau“, – teigė verslo žinovė.

Plaukia į tarptautinius vandenis

Keturiasdešimties Lietuvoje įkurtų dėvėtų drabužių parduotuvių tinklą „Prekių gausa“ valdantis Egidijus Zagorskis Panevėžį įvardijo kaip tokių parduotuvių miestą. Verslininko pastebėjimu, 2012-ieji pasižymi ypač sparčia šios rūšies parduotuvių plėtra Aukštaitijos sostinėje. Pats E. Zagorskis sakė Panevėžyje įkūręs tris itin dideles, šimtus kvadratinių metrų užimančias parduotuves. Vienoje jų anksčiau buvo pardavinėjami baldai, antroji atidaryta buvusiose „Maximos“ patalpose, o trečioji – naujoje vietoje.

„Pastebėjau, kad ten, kur atidarome parduotuves, itin suaktyvėja gyvenimas ir verslas, nes mūsų parduotuvėse lankosi daug žmonių“, – tikino E. Zagorskis.

Verslininkas teigė, kad itin tankiai veikiančios dėvėtų drabužių parduotuvės viena kitai nėra didelės konkurentės, nes pirkėjų šiuo metu turi gana daug. Tačiau vyriškis mano, kad ateityje išgyvens tik didelės šios rūšies parduotuvės, nes jose – ir daug didesnis prekių pasirinkimas, ir malonesnė aplinka, ir prekių kainos ne didesnės nei kur nors mažytėse krautuvėlėse ar net pakelėse pardavinėjamų dėvėtų drabužių.

Be to, E. Zagorskis teigė netrukus atidarysiantis dėvėtų drabužių parduotuves Latvijoje ir Estijoje, kur, anot jo, ši verslo rūšis menkai plėtojama.

Panevėžio miesto savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjas Antanas Stoka prisipažino esąs kiek nustebęs ne tik dėl to, kad Panevėžyje yra tiek daug dėvėtų prekių parduotuvių, bet ir kad jų taip sparčiai daugėja. A. Stoka teigė, jog daugumą naujais gaminiais prekiaujančių įmonių iš Panevėžio centro į miesto pakraštį išviliojo prieš keletą metų pastatytas prekybos centras „Babilonas“. Į jį išsikėlus buvusioms parduotuvėms, į miesto centre likusius tuščius prekybos plotus pradėti įsileisti prekeiviai dėvėtais drabužiais.

A. Stoka atkreipė dėmesį, kad ši prekyba yra lyg gelbėjimosi šiaudas merdėjančiam šiandien Panevėžio verslui.